HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR: Nedávné výjezdy jednotek profesionálů k událostem na Prachaticku

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR: Nedávné výjezdy jednotek profesionálů k událostem na Prachaticku

Pondělí 3. června

14:16 Dopravní nehoda – Profesionální jednotka ze stanice Vimperk zajistila v obci Korkusova Huť úklid vozovky po střetu osobního auta s kamiónem.

15:46 Technický zásah – Automobilovou plošinu využili profesionální hasiči z prachatické stanice, když ve Strunkovicích nad Blatnicí vrátili do hnízda vypadlé malé čápě.

 

Úterý 4. června

5:14 Technický zásah – V Bohumilicích snesli na žádost ZZS vimperští profesionální hasiči pacienta do sanitky.

 

Středa 5. června

12:28 Technický zásah – Prachatická profesionální jednotka provedla ve svém městě v ulici Pod Hradbami nouzové otevření dveří bytu.

14:58 Požár – Čtyřem jednotkám hasičů (profesionální ze stanice Prachatice a SDH obcí Zdíkov, Putkov, Stachy) byl vyhlášen poplach na likvidaci požáru v lese u Zdíkova, části obce Putkov.

17:24 Dopravní nehoda – Na silnici 1. třídy u Volar spolupracovali profesionální hasiči ze stanice Prachatice s jednotkou SDH obce Volary u vážné dopravní nehody. Jednalo se o nehodu osobního auta, ze kterého hasiči museli vyprošťovat jednu zraněnou osobu. Hasiči dále zajistili havarované auto proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Nehodu šetřila Policie ČR.

 

Čtvrtek 6. června

V souvislosti s prudkým deštěm a silnou bouřkou zasahovali hasiči na Prachaticku u 4 událostí: 2x čistili vozovku od naplaveného bahna v Borové Ladě a obci Kosmo a 2x monitorovali povodňovou aktivitu toků v obci Dvory a Sudslavicích.

12:19 Technický zásah – Ve Slepé ulici v Prachaticích transportovali místní profesionální hasiči na žádost ZZS pacienta do sanitky.

12:34 Technický zásah – Vimperští profesionální hasiči odstranili v obci Stachy, části obce Zadov hnízdo nebezpečného hmyzu.

 

Pátek 7. června

9:16 Technický zásah – V Klostermannově ulici ve Vimperku snesli místní profesionální hasiči na žádost ZZS pacienta z domu do sanitky.

17:38 Technický zásah – Hnízdo nebezpečného hmyzu odstranili v Pravětíně profesionální hasiči ze stanice Vimperk.

 

 

Neděle 9. května

17:43 Technický zásah – Na vyžádání ZZS snesli vimperští profesionální hasiči v Čelakovského ulici ve Vimperku pacienta do sanitky.

19:20 Dopravní nehoda – Jednu osobu ošetřovali zdravotníci ZZS po dopravní nehodě motorkáře, který havaroval u obce Čkyně. Profesionální jednotka ze stanice Vimperk provedla úklid vozovky.

(vm)

 

 

 

Komentáře

komentářů