ČESKÉ BUDĚJOVICE: Cenu hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost získalo krizové centrum...

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Cenu hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost získalo krizové centrum THEIA nebo Pomoc Týn nad Vltavou. V kategorii firem zvítězily firmy Lesikar, Technické služby Tábor a Robert Bosch

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a ředitelka centra THEIA – krizové centrum o.p.s., Barbora Čechová.

 

V úterý 28. května se konalo slavnostní vyhlášení a předávání Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2018. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace i obce realizující v roce 2018 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti.

Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí.

Do ocenění se přihlásilo 32 jihočeských subjektů v pěti kategoriích. Hodnotitelé a Rada pro hodnocení vybrali podle stanovených kritérií v každé kategorii tři oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.

V kategorii „Malé organizace s 50 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma LESIKAR, a.s. 2. místo získala firma Český ostrovní dům s.r.o. – projekt Český soběstačný dům a 3. místo firma INPRESS, a.s.

V kategorii „Střední organizace s 250 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma Technické služby Tábor s.r.o. 2. místo obsadila firma Kámen a písek spol. s r. o. společně s firmou Mondi Bupak s.r.o. 3. místo získala firma TKP geo s.r.o.

V kategorii „Velké organizace s více než 250 zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma Robert Bosch, spol. s.r.o. Na 2. místě byla oceněna firma EATON Elektrotechnika s.r.o. a na 3. místě firma ENGEL strojírenská spol s r.o.

V kategorii „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s méně než 50 zaměstnanci“ zvítězila firma THEIA – krizové centrum o.p.s. 2. místo získala firma Czechitas, z.s. a na 3. místě byly společně oceněny firma Attavena, o.p.s. a Regionální agrární komora Jihočeského kraje.

V kategorii „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s více než 50 zaměstnanci“ zvítězila firma Pomoc Týn nad Vltavou. Ostatní místa zůstala neobsazena.

Do kategorie „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání – obec“ se přihlásila pouze jedna obec – Obec Boršov nad Vltavou, která získala Čestné uznání za účast.

Další čestná uznání získaly firmy a organizace: Algorit CZECH s.r.o., ESSOX s.r.o., FOKUS České Budějovice z.ú., Haima České Budějovice, spolek pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby, Holistic management, s.r.o., Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s., Jednota družstvo spotřebitelů v Kaplici, Kvalitex Písek s.r.o., KV2 Audio International s.r.o., Sociální podnik Madlenka, o.p.s., NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o., Potravinová banka Jihočeského kraje, z.s., Schwan Cosmetics ČR, s.r.o., SIKO-Z s.r.o., Svazek obcí Milevska, Ultima s.r.o.

Množství přihlášených ukázalo, že téma společenské odpovědnosti je v současnosti důležité a věříme, že 1. ročník Ceny hejtmanky nastartoval tradici do příštích let.

(tzjaip)

Foto: David HOCKE

 

 

 

Komentáře

komentářů