TREFA PETRA ŠTĚPÁNKA: Blbec kamkoli se podíváš

TREFA PETRA ŠTĚPÁNKA: Blbec kamkoli se podíváš

Všech 17 lidí obžalovaných v kauze pražského Dopravního podniku bylo dnes osvobozeno. Je to absolutní blamáž státního zastupitelství a také absolutní blamáž českých médií na čele s Českou televizí a jejím zpovykaným redaktorem Jiřím Hynkem.

Kauzu prý předražených jízdenek jsem si už kdysi nechal odvyprávět od bývalého generálního ředitele DP Martina Dvořáka. Známe se ještě z doby, kdy byl ředitelem TV Prima. Stejně to mohl udělat každý novinář.

Výroba nových jízdenek s více bezpečnostními prvky, tedy těch, ze kterých mělo údajně jít z každé 17 haléřů Rittigovi, vyšla levněji (!!!) než výroba těch starých s menším počtem bezpečnostních prvků. Kde je tedy nějaká škoda? Prozraďte! Kolik let už se ty soudy táhnou? Kolik je za tím zničených či natrvalo poznamenaných životů.

Namísto toho, aby se šel spláchnout do hajzlu, státní zástupce Borgula už podává odvolání. Jinými slovy: Za naše prachy bude dál a dál několik dalších let exhibovat a konstruovat, rozuměj natahovat svoje absolutní selhání.

Novinářští blbečkové samozřejmě Dvořákovu verzi nikdy nezaznamenali a dokonce i teď, po vynesení rozsudku, dál píšou o nepotrestaném půlmiliardovém tunelu.

A takhle my si tu žijeme. Jako na té sumerské tabulce, prý nejstarším písemném záznamu lidské historie. Píše se na ní: Marnost nad marnost. Blbec kamkoli se podíváš.

Petr ŠTĚPÁNEK


 

Mgr. Petr Štěpánek – hudebník a spisovatel, 1958. Absolvent Pedagogické fakulty v Hradci Králové. Hrál s rockovými skupinami Spektrum, Fragment, Natural, Odysseaa Unisono. Natočil s nimi sedmnáct alb, včetně sólových CD Largo doloroso a Písničky. Je autorem asi 200 písní. Po roce 1989 se věnuje také novinařině. Stál u zrodu českého soukromého televizního vysílání, poté byl redaktorem České televize. Články a komentáře publikuje v tisku a na internetových serverech. V roce 1989 v Hradci Králové spoluzaložil Občanské fórum a o dva roky později ODS. Z ODS vystoupil v roce 2016. V současnosti je bez politické příslušnosti. V roce 1994 byl tiskovým tajemníkem předsedy vlády Václava Klause, v letech 1994 – 2006 členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (v dubnu 2003 byla rada odvolána, v květnu 2007 soud odvolání zrušil jako nezákonné, v červnu 2009 byli rehabilitovaní členové rady znovu zpětně odvoláni, v červnu 2012 i toto odvolání soud zrušil jako nezákonné). V letech 2003 – 2006 měl soukromou poradenskou firmu, v letech 2006 – 2011 byl členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. V současnosti se opět nejvíce věnuje hudbě a psaní.

 

 

 

 

Komentáře

komentářů