V KUCHYNI S DANULOU: Roláda bez mouky

V KUCHYNI S DANULOU: Roláda bez mouky

 

6 vajec, 100 g krystalu, špetka soli, 3 lžíce kvalitního holandského kakaa a mimo to ušlehaná a lehce přislazená šlehačka.

V míse vyšleháme ručním elektrickým šlehačem bílky s cukrem a špetkou soli do husté pěny, poté přišleháme po jednou žloutky a nakonec už jen vařečkou vmícháme kakao. Natřeme na velký plech s nízkým okrajem (mám vnitřní rozměr 42 x 32 cm), který vysteleme pečícím papírem a ten pro jistotu ještě potřeme máslem. Pečeme 12 minut na 180 stupňů.

Vychladlý plát potřeme ušlehanou šlehačkou nebo jakýmkoliv lehkým krémem, já zkusila šlehačkový s vaječným likérem. Rolujeme a zároveň stahujeme pečící papír a lehce utahujeme. Hotovou roládu necháme v ledničce zatuhnout a před podáváním můžeme posypat moučkovým cukrem.

Krém: 250 ml smetany ke šlehání (33%), 80 g vaječného likéru, 160 g bílé čokolády (dala jsem Orion), 1 ztužovač šlehačky, 250 g Mascarpone.

Smetanu s vaječňákem zahřejeme a v teplé směsi necháme za občasného promíchání rozpustit nalámanou bílou čokoládu. Poté necháme vychladnout a přes noc dáme do ledničky. Druhý den vyšleháme se ztužovačem a lehce všleháme Mascarpone.

Pozn.: Zdobila jsem na zkoušku kandovanými květy sedmikrásky. Lze využít jakékoliv jedlé květy.
Vaječný bílek vidličkou jen lehce prošleháme, abychom narušili jeho strukturu, ale aby nám nevznikaly nežádoucí bublinky. Pomocí malého štětečku kvítky potřeme bílkem svrchu i zespoda a několikrát pocukrujeme moučkovým cukrem. Ukládáme na pocukrovaný pečící papír, pomocí špendlíku jim urovnáme okvětní lístky a necháme je v pokojové teplotě zcela zaschnout. Já využila toho, že svítilo sluníčko a strčila je na chvilku slunit.

 

Připravuje: Danula VAŠÍČKOVÁ

 

 

 

Komentáře

komentářů