KOMENTÁŘ PETRA ŠTĚPÁNKA: Česká televize: Masáž pomocí reparátu

KOMENTÁŘ PETRA ŠTĚPÁNKA: Česká televize: Masáž pomocí reparátu

Velká Británie má možnost složit prostřednictvím druhého referenda REPARÁT, hlásal po celý den titulek veřejnoprávní zpravodajské ČT24. To je věru zajímavá informace. Proč? Protože už dopředu implikuje, rozuměj podsouvá, že ve Velké Británii se stalo něco špatného. Co? Odhlasovali si tam v referendu brexit. A co je reparát? Opravná zkouška. Něco se vám nepovedlo a napodruhé máte možnost to napravit. V čem má ona náprava spočívat? Napodruhé by mohli brexit zrušit.

Jenže skutečnost je taková, že ve Velké Británii se nic špatného nestalo. Ani dobrého. Pouze se tam NĚCO stalo. Stalo se tam NĚCO bez přívlastků. O tom, zda to je špatné, nebo dobré, si můžeme každý myslet, co chceme, a člověk od člověka se v tom nejspíš budeme lišit. Jenže namísto neutrální informace nám Česká televize už dopředu podsouvá, co si máme myslet. Masíruje diváky, že brexit je něco negativního.

Fajn. Někomu to konvenuje, líbí se mu to, ba dokonce je z toho, že veřejnoprávní televize není nestranný pozorovatel, nýbrž zaujatý propagandista, nadšený. Jenže poplatníky, možná přesněji nedobrovolnými poplatníky veřejnoprávní televize jsou rovněž lidé, kteří mají na věc úplně odlišný názor. Včetně téhle konkrétní, týkající se brexitu. Pak se ovšem nabízí otázka, proč mají spolufinancovat vysílání, které je proti nim a jejich názorům již dopředu zaujaté.

Skutečně nezávislá a nestranná televize ve zpravodajství odvysílá strohé informace, co se stalo, kde se to stalo, kdy se to stalo, kdo u toho byl, co k tomu kdo řekl. A pak si do studia pozve komentátory ROZDÍLNÝCH názorů, kteří se na věc podívají z různých stran a úhlů. A ponechá na divákovi, aby si závěr učinil sám. Jenže tohle je přesně to, co Česká televize nedělá. Viz REPARÁT.

Jednostranná masáž, kterou Česká televize za naše vlastní peníze provádí, je dlouhodobá. Nijak se v tom neliší od své předchůdkyně, socialistické Československé televize. Jediný rozdíl je v tom, že zatímco dříve redaktoři z Kavčích hor odezírali z úst moskevských, dnes ve zbožné úctě hledí k Bruselu.

Neexistuje žádný důvod, proč bychom něco takového měli nadále financovat.

Petr ŠTĚPÁNEK


 

Mgr. Petr Štěpánek – hudebník a spisovatel, 1958. Absolvent Pedagogické fakulty v Hradci Králové. Hrál s rockovými skupinami Spektrum, Fragment, Natural, Odysseaa Unisono. Natočil s nimi sedmnáct alb, včetně sólových CD Largo doloroso a Písničky. Je autorem asi 200 písní. Po roce 1989 se věnuje také novinařině. Stál u zrodu českého soukromého televizního vysílání, poté byl redaktorem České televize. Články a komentáře publikuje v tisku a na internetových serverech. V roce 1989 v Hradci Králové spoluzaložil Občanské fórum a o dva roky později ODS. Z ODS vystoupil v roce 2016. V současnosti je bez politické příslušnosti. V roce 1994 byl tiskovým tajemníkem předsedy vlády Václava Klause, v letech 1994 – 2006 členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (v dubnu 2003 byla rada odvolána, v květnu 2007 soud odvolání zrušil jako nezákonné, v červnu 2009 byli rehabilitovaní členové rady znovu zpětně odvoláni, v červnu 2012 i toto odvolání soud zrušil jako nezákonné). V letech 2003 – 2006 měl soukromou poradenskou firmu, v letech 2006 – 2011 byl členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. V současnosti se opět nejvíce věnuje hudbě a psaní.

 

 

 

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře