VAŘÍME S DANULOU: Rozpečený bůček s dušenou mrkví a kapustou

VAŘÍME S DANULOU: Rozpečený bůček s dušenou mrkví a kapustou

 

Maso: Cca 1,5 kg vepřového boku, 2 lžičky soli, 2 lžičky drceného kmínu, 1/2 lžičky mleté sladké papriky, 2 lžíce oleje, voda.

Bůček vykostíme a kosti uložíme do pekáče k jedné straně. Poté seřízneme kůži, nařežeme ji na tenké nudličky a také uložíme do pekáče, Očištěné maso nakrájíme na cca 1,5-2 cm silné plátky, z obou stran osolíme, okmínujeme a potřeme olejem. Vložíme do pekáče a necháme přes noc odležet. Poté podlijeme lehce vodou, přiklopíme pokličkou, vložíme do trouby a pečeme 30 minut na 220 stupňů. Pak zalijeme horkou vodou, aby bylo maso ponořené, opět přiklopíme a pečeme cca 2 hodinky na 120 stupňů. Pak odklopíme pokličku, zvýšíme teplotu asi na 180 stupňů a dopečeme do barvy.

Zelenina: Kapustové listy očistit a vyříznout hlavní košťál, omýt a nakrájet na cca 1 cm silné proužky. Vsypat do vroucí osolené vody a jen mírně povařit, kapusta musí zůstat tzv. na skus (trvá to opravdu krátce, asi 3 minutky). Poté horkou vodu ihned slít a kapustu opět zalít vodou, tentokrát hodně studenou a opět slít.
Mrkev očistit, omýt a nakrájet na tenké nudličky. V hrnci nechat na másle zpěnit nadrobno pokrájenou cibuli, vsypat trochu cukru, nechat roztopit a přisypat mrkev. Orestovat, zalít trochou vody, osolit, přidat drcený kmín a trochu kari a dusit do poloměkka. Pak přidat kapustu, promíchat a dochutit špetkou sušeného česneku a Vegetou. Kdo chce, může zahustit hotovou jíškou, ale já nechala zeleninku pěkně přírodně, jen v trošce sosíku.

Připravuje: Danula VAŠÍČKOVÁ

 

 

 

 

Komentáře

komentářů