Z REDAKČNÍ POŠTY: Hodina kódu ++ ve vimperském gymnáziu

Z REDAKČNÍ POŠTY: Hodina kódu ++ ve vimperském gymnáziu

 

Hodina kódu je hodinovým úvodem do informatiky, který má za cíl přiblížit programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Hodina stačí pouze na to, abychom ukázali, že informatika je zábavná a kreativní všem studentům, bez rozdílu odkud jsou.

Žáci ze základních škol ve Vimperku, Čkyni, Zdíkově a Stach se připojili k milionům studentů a učitelů ve více než 180 zemí celého světa. Hodina kódu proběhla pod vedením  zkušených programátorů z firmy VirtualTraining, se kterou naše škola úzce spolupracuje na otevření nového zaměření Informační technologie od nového školního roku.

Pro zájemce o informatiku z 8. a 9. tříd bude na naší škole v pátek 1. 2. 2019 od 8.30 hod. probíhat po celé dopoledne pokračování úvodní hodiny kódu, jejíž náplň bude rozšířená ještě o ukázky z robotiky a 3D tisku. Zájemci se mohou přihlásit přes formulář na Facebooku Všeobecného a sportovního gymnázia.

Jan HEŘTA, ředitel Všeobecného a sportovního gymnázia Vimperk

Foto: archiv školy

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

Komentáře

komentářů