POČASÍ: Víkendová předpověď: Teploty porostou až k 15 °C, svatý Martin na...

POČASÍ: Víkendová předpověď: Teploty porostou až k 15 °C, svatý Martin na bílém koni nepřijede

 

Do České republiku bude i nadále proudit teplý vzduch od jihozápadu, o víkendu tak očekáváme stále nadprůměrné teploty.
Přehled maximálních teplot

Pátek:  9 až 13 °C (na východě republiky bude tepleji)

Sobota:  11 až 15 °C (na východě republiky bude tepleji)

Neděle: 11 až 15 °C

Detailní předpověď počasí

V pátek bude na našem území většinou zataženo, ojediněle se může vyskytnout slabé mrholení. Během odpoledne se bude oblačnost postupně protrhávat. Nejvyšší odpolední teploty očekáváme v intervalu od 9 až do 13 °C, na východě bude tepleji. Teplota v 1000 m na horách kolem 7 °C.

Počasí v sobotu bude zatažené až oblačné, ojediněle se může vyskytnout mrholení nebo slabý déšť, k večeru se bude oblačnost protrhávat na polojasno, hlavně z rána se můžou vyskytovat mlhy. Noční teploty klesnou na 9 až 5 °C, přes den vystoupí v maximech až na 15 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy očekáváme přeháňky. Během dne se bude oblačnost protrhávat. Noční teploty klesnou k 10 až 6 stupňů Celsia, přes den vystoupí podobně jako v předchozích dnech v maximech do 15 stupňů Celsia.

Svatý Martin na bílém koni letos nepřijede

Pro zajímavost však připomeneme, že v neděli slaví svátek Martin, k tomuto datu se váže velmi známá pranostika – „Svatý Martin přijíždí na bílém koni.“. Vzhledem v vysokým teplotám však sněžit v tento den nebude. Nutno připomenout, že první letošní výrazné sněžení bylo v Česku zaznamenáno 28. října, na hřebenech Šumavy nasněžilo až 13 cm sněhu.

 

METEOPRESS

Ilustrační foto: archiv (red) – Za krásnější Vimperk

 

 

 

Komentáře

komentářů