POČASÍ: Vývoj situace a počasí pro ČR od neděle 4. listopadu do...

POČASÍ: Vývoj situace a počasí pro ČR od neděle 4. listopadu do neděle 11. listopadu

 

Situace: Kolem rozsáhlé tlakové výše nad Pobaltím a později nad Ruskem k nám bude pokračovat příliv teplého vzduchu od jihu. Ve čtvrtek a v pátek bude přecházet přes střední Evropu k východu slábnoucí studená fronta. Za ní se k nám bude rozšiřovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo nízkou oblačností, mlhavo. Ojediněle mrholení. Zpočátku na horách a na jihovýchodě, během dne od východu i jinde v nižších polohách, skoro jasno až polojasno. V západní polovině Čech se nízká oblačnost udrží po celý den, jinde jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 11 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, v Krušných horách kolem 8 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině čerstvý 4 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s. Na západě Čech a na severovýchodě Moravy vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Převážně polojasno, zejména na západě místy nízká oblačnost nebo mlhy, které se přes den většinou rozpustí. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, při malé oblačnosti a slabém větru kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, při nízké oblačnosti kolem 12 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině a na horách na severu čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na hřebenech hor kolem 20 m/s (kolem 70 km/h).

Předpověď na úterý (00-24):
Jasno až polojasno, místy nízká oblačnost nebo mlhy, které se postupně většinou rozpustí. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, při malé oblačnosti a slabém větru kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, při celodenní nízké oblačnosti kolem 12 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině, na jižní Moravě a na horách na severu čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na hřebenech hor kolem 20 m/s (kolem 70 km/h).

Předpověď na středu (00-24):
Polojasno až skoro jasno, místy, přes den postupně jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při malé oblačnosti a slabém větru kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, při celodenní nízké oblačnosti kolem 11 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině a na jižní Moravě čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení. Zpočátku místy až polojasno. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení, postupně srážky jen ojediněle a místy až polojasno. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, při malé oblačnosti kolem 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, při malé oblačnosti až 14 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

Ilustrační foto: Jindra VOJTÍŠKOVÁ KRULLOVÁ

 

 

 

Komentáře

komentářů