PEČEME S DANULOU: Barunčin zaplétaný závin s jablky a brusinkami

PEČEME S DANULOU: Barunčin zaplétaný závin s jablky a brusinkami

 

Cca 650 g čerstvého listového těsta, cca 1 kg jablek (oloupat, vykrojit jádřince a nahrubo nastrouhat), 2 vanilkové cukry, 2 skořicové cukry, 1/2 sáčku sušených brusinek, 6 lžic jemně mletých ovesných vloček.

Těsto rozdělíme na dvě stejně velké části a vyválíme do obdélníku. Do středu po celé délce nasypeme ovesné vločky (vsáknou přebytečnou šťávu z jablek a těsto tolik nenavlhne), posypeme lehce vanilkovým a skořicovým cukrem, poklademe nastrouhanými jablky, posypeme brusinkami a opět vanilkovým a skořicovým cukrem. Kdo chce, může přidat ještě nahrubo nasekané vlašské ořechy.

Těsto po obou delších stranách nařežeme na asi 2 cm silné proužky (řez ukončíme vždy asi 1 cm od náplně), na obou koncích přehneme směrem k sobě a vytvoříme pevné „patky“ a nyní už jen střídavě přehazujeme pásky těsta střídavě z jedné a z druhé strany přes sebe. Hotové záviny přendáme na plech s pečícím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě přibližně 20 minut na 220 stupňů. Čas i teplota jsou samozřejmě pouze orientační, řiďte se především zkušenostmi se svou troubou.

 

Připravuje: Danula VAŠÍČKOVÁ

 

 

 

 

Komentáře

komentářů