ZDRAVÍ A VÝŽIVA: Přečtěte si několik rad, jak využít rozmarýn na celulitidu,...

ZDRAVÍ A VÝŽIVA: Přečtěte si několik rad, jak využít rozmarýn na celulitidu, křečové žíly a bolesti svalů

 

Celulitida je bohužel společný problém žen. Nad 18 let je k ní predispozice u žen až k 90%. V pokožce je uložen tuk, voda a bohužel také buněčný odpad. To se projeví jako hrbolky na kůži, většinou na bocích a stehnech.
 Mezi nejčastější příčiny celulitidy patří stravování a pitný režim. Kdo konzumuje hodně mastných, zpracovaných a smažených potravin, nesmí se pak divit. Také kofein sehraje svou roli. Problém zvaný celulitida může být řešen i přírodní alternativou.

Nejúčinnějším prostředkem je rozmarýn na alkoholové bázi. Rozmarýn je navíc snadno dostupná bylinka – roste na zahradách, v lesích, ale lze také pěstovat v květináči doma. Kdo rozmarýn doma nemá, může si ho zakoupit v nejbližší lékárně již nasušený, ale nejlepší účinky jsou z čerstvého rozmarýnu.

Rozmarýn s alkoholem poskytuje řadu zdravotních výhod a pomáhá léčit:

Celulitidu, nachlazení a chřipku, bolest v krku, rány, modřiny, oběhové potíže, tíhu nohou, křečové žíly, zabraňuje vypadávání vlasů, bolesti kloubů, lumbago, revmatismus, podvrtnutí, atd.

Budete potřebovat:
  • 1 snítku čerstvého rozmarýnu (listy a květy, pokud je to možné)
  • alkohol
  • 1 skleněnou nádobu
Instrukce:

Celou rostlinku nakrájejte na malé kousky a dejte do nádoby s 96% alkoholem. Uzavřete a nechte po dobu 15 dnů v temnu. Můžete takto nechat až 40 dní, ale 15 denní interval by měl být dostačující. Tuto směs udržujte nadále na tmavém místě a používejte k lokální aplikaci na nohy, nejlépe před spaním, aby vše účinkovalo během noci.

 

Text a foto: ČESKO ZDRAVĚ

 

 

 

Komentáře

komentářů