TÝDEN NA RADNICI (67): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (67): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Týden důležitých konzultací
V rámci připravovaného projektu napojení Pravětína na centrální čističku odpadních vod vedení města rozhodlo o uzavření smlouvy s E.ONem na kapličky pro přečerpávací stanice. Budou dvě a umožní napojení na síť v prostoru starých kasáren. Stihnout by se stavba měla do roka, dvou.

Byla přijata informace, že bude ve dnech 28.9 až 1. 10. 2018 zcela uzavřena silnice z Vimperka na Strážný. Budou se dělat závory na přejezdu při výjezdu z města. Termín je pevný a neměnný, a tak věříme, že to půjde hladce.

Rada jmenovala Radka Myslíka zástupcem velitele hasičů v Hrabicích. Hasiči tam povýšili do vyšší kategorie JPO 3 a jsou velmi aktivní i v grantech pro vybavení. Dobrá práce, díky.

Stavby finišují.
Kuchyně na ZŠ TGM má hotové stavební prvky, dodělávají se podlahy. Nastupuje firma, která dodává technologii. Jsem zvědav, zda to vše umožní kuchařkám udělat první jídlo 5. října. I jak se bude jim vařit, na všem novém a moderním. Určitě se ony, školáci i další strávníci těší. Je to tam uvnitř moc pěkně sladěné. Dobrá akce se tak chýlí k úspěšnému konci.

Tartanové hřiště. Po vyplavení nedokončené kanalizace v minulém týdnu, která se musela předělávat znovu, se snaží firma ztrátu času dohnat. Momentálně se naváží štěrkové podklady a dodělávají se obrubníky. Dostává to už vizuálně konečný náhled. A sudy s konečnou směsí pro střik umělého povrchu jsou už na místě. Tak už by se mohla tělovýchova zabývat otázkou vzniku atletického oddílu.

Navštívila mne Lenka Rothová s kolegyní Hanou Šmidrkalovou s první vizualizací seniorského domu pro léčbu Alzheimerovy choroby. Prodali jsme jim bývalý ubytovací dům v kasárnách U Sloupů. Hodně zajímavě i krásně to vypadá a také další kroky má společnost připraveny. Pojedeme s nimi informovat krajský úřad o takto rozjetém projektu. A U Sloupů dokončila firma Starnet instalaci internetových vysílačů na komínu bývalé kotelny. Bude to pro signál šířený nejen do prostoru města.

Ve čtvrtek byla na radnici schůzka k územní studii krajiny oblasti Vimperka. Jedná se o materiál mapující situaci v jednotlivých obcích i pro vytváření a úpravu územních plánů. Jsou tam určitě zajímavé postřehy i čísla. Vysidlování a doprava v našem regionu jsou problém, který do budoucna všechno bude ovlivňovat. Jedna zajímavost přece. Je tu v naší oblasti kolem jedné třetiny tzv. druhého bydlení. Prostě Šumava láká.

Filmová přehlídka Natur Vision, její sedmnácté pokračování, skončilo pátečním galavečerem s promítnutím zajímavého snímku Norské fjordy. Je dobře, že tato tradice pokračuje jak po stránce spolupráce s německou stranou, tak jako společensky významná akce města.

Je připraveno projednávání zásad rozpočtu města 2019. Jan Tůma, šéf městské kasy, dopočítal poklady a v pondělí od rána začíná kolečko projednávání s jednotlivými odbory. Poslední půjde k projednání vedoucí investic. Ten dostal za úkol, vzhledem k možnému vypsání grantů v příštím roce, připravit projektovou dokumentaci úprav v letním sportovním areálu.

Tak vidíte, jenom v krátkosti, jak vypadala činnost kanceláře starosty a místostarosty tento týden. K tomu si připočtěte kontroly staveb, denní běžná agenda, vyřizování a podepisování dokumentů atd.
Tak hezký víkend, poslední letní s předpovězeným podzimním výrazným ochlazením.
Držte nám palce.

Pavel DVOŘÁK (JIH 2012), starosta města Vimperk

 

 

 

 

Komentáře

komentářů