JIŽNÍ ČECHY: Obchvat Němčic ulehčí obyvatelům od dopravy a zvýší jejich bezpečí

JIŽNÍ ČECHY: Obchvat Němčic ulehčí obyvatelům od dopravy a zvýší jejich bezpečí

 

Zklidnění dopravy v obci a více bezpečí pro místní obyvatele. To bylo hlavním důvodem vybudování obchvatu Němčic na Prachaticku. První řidiči se po novém obchvatu projeli v pátek 31. srpna zhruba hodinu před polednem, tedy o 14 dříve, než bylo plánováno. Potvrdil to první náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot.

Vybudování obchvatu o délce 1,6 kilometru si vyžádalo náklady zhruba 46 milionů korun. „Z 90 % jsme na její financování využili prostředky z operačního programu IROP, zbylých 10 % uhradil kraj,“ upřesnil Knot s tím, že hlavním cílem bylo zklidnění dopravy v obci Němčice, zvýšení bezpečnosti pro obyvatele a zrychlení dopravy.

Zklidnění dopravy v obci si od nového obchvatu slibuje i starosta Němčic Radek Rypota „Obcí projelo až šest tisíc automobilů denně, většinou se jednalo o kamiony, takže hluk a prašnost byla velká,“ uvedl starosta a ocenil všechny, kdo se na stavbě obchvatu podíleli. „Hlavně bych rád poděkoval kraji, který má na realizaci stavby hlavní zásluhu,“ zdůraznil starosta a připomněl, že ocenění patří i všem ostatním, hlavně samotným stavebním dělníkům, které od práce neodradila ani velká vedra, takže stavba nakonec mohla být dokončena 14 dní před termínem.

Stavba, jejímž zhotovitelem byla společnost Strabag, začala 11. září loňského roku a dokončena byla letos 28. srpna. Obchvat leží na trase z Českých Budějovic směrem na Prachatice či Vimperk a vede jižně od Němčic. Správcem této dvojkové komunikace je Jihočeský kraj.

Text a foto: (tzjč)

This slideshow requires JavaScript.

Komentáře

komentářů