RADY NAD ZLATO: Šest tipů, jak před odjezdem na dovolenou zabezpečíte svůj...

RADY NAD ZLATO: Šest tipů, jak před odjezdem na dovolenou zabezpečíte svůj byt nebo dům před zloději

 

Možná už se vidíte někde na pláži u moře na lehátku se sklenicí něčeho dobrého v ruce. Jenže ještě před odjezdem je potřeba se soustředit a zabezpečit domácnost tak, abyste ji po návratu nenašli vykradenou. Pomoci může vytvořit si seznam, na který si napíšete, na co všechno je potřeba před tím, než zamknete a zmizíte, myslet.

1. Zkontrolujte zámky
Jak jsou na tom vaše zámky? Používáte kvalitní zabezpečení? Minimálně třetí bezpečnostní třída je nutnost, která zloději vstup do domácnosti notně zkomplikuje, v ideálním případě ho dokonce přesvědčí, aby to u vás vůbec nezkoušel.

2. Schovejte cennosti
Pokud už se zloděj do domácnosti dostal, v drtivé většině případů se zaměří na věci, které půjdou jednoduše odnést. Hledá šperky, peníze nebo mobily či tablety, uschovejte je do trezoru.

3. Pořiďte si světelný vypínač a pohybové čidlo
Zloději nejčastěji pracují pod rouškou tmy. Investujte tedy do světelných čidel pohybu nejenom před hlavními dveřmi, ale třeba i přede dveřmi na terasu nebo do garáže.

4. Zkontrolujte pojistku
Máte pojištěnou domácnost? V tom případě si před odjezdem pojistku projděte a všechno upravte tak, jak je to ve smlouvě. V jiném případě se můžete s vyplacením pojistného plnění rozloučit.

5. Na zvonek dejte jméno v množném čísle
Jedno jméno na zvonku ve zloději snáze vzbudí dojem, že je dům prázdný. „Když napíšete Novákovi, dá se jen těžko usuzovat, jestli někdo z početné rodiny nezůstal náhodou doma,“ .

6. Domluvte se sousedy vybírání schránky
Není pro zloděje nic jednoduššího, jak zjistit, že nikdo není doma, než je plná schránka. Proto poporoste sousedy nebo někoho z rodiny, aby vám čas od času schránku vybrali.

A teď už je jen čas si v klidu užít si dovolenou.

 

FAB

Ilustrační foto: pixabay

 

 

 

Komentáře

komentářů