TÝDEN NA RADNICI (57): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (57): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Tentokrát bez zasedání rady města
Rady jsou teď přes prázdninové období jednou za 14 dní. Je hodně rozdělaných věcí, ale přece trochu méně materiálu k rozhodování.
Pětadvacet let se konají Letní kurzy žesťů ve Vimperku pod vedením Hany Daňhové. Je to kvalitní a intenzivní součinnost mezi naší hudebkou, Městským kulturním střediskem a Kurzy Vimperk o.s. V rámci těchto kurzů se konaly i tři koncerty, ten první na radnici, pak v synagoze ve Čkyni a ten poslední v našem kulturním středisku. A počet frekventantů, kolem třiceti účastníků každoročně, ukazuje na tradici a velmi dobrou úroveň. A rádi sem jezdí i významná tělesa jako letos pozounová a tubová skupina České filharmonie. Díky a držíme palce.
Snáším mediálně všechno možné na sebe, na naší práci. A těch ataků a vidlí bude s volbami asi přibývat. Ale jsou věci, které mnou otřásají. Úmyslně a s rozmyslem někdo zničil dětem jejich Cestu skřítků vyznačenou loni v lese nad tratí. Brát malým dětem radost z toho krásného a nového nápadu je prvotřídní svinstvo. Bohužel i takové lidi máme mezi sebou.

Byla dokončena výměna filtrů na naší čističce odpadních vod. Mnoho náklaďáků rozváželo husté kaly k likvidaci po celém kraji. Je na to hodně přísná hygiena. Teď se objevila možnost tyto odpady vysušovat a pálit. Máme k tomu dobré podmínky, je tady štěpkové spalování, máme kompostárnu. Uvidíme, jak vyjde ekonomika. Musí tam být i profit pro město.

Je hotova studie na Vodní nádrž Hrabice. Musíme upřesnit, kolik pozemků se hektarovým rybníkem zatopí. Proto jsme jednali s majiteli pozemků a všichni jsou projektem nadšeni. Tak budeme pracovat dál a připraví se to do grantů snad na příští rok.

Je hotová rekonstrukce silnice Sudslavice – Výškovice. Zatím jenom k ceduli, až do Paříže příště. A musíme také udělat Bořanovice kolem náhonu, to bude do tří týdnů.
Začaly práce související s pokládkou tartanu na hřišti, trochu tam bylo zpoždění. Projekt trvá na betonových dešťových rourách a ty se podařilo obstarat později. Termín dokončení je neměnný.
Další akce běží podle plánu. Když se kopne do starých staveb, tak musíte počítat s různými komplikacemi. U ZŠ TGM jsme to dohodli s firmou rychle. Je to hodně veliká věc, co se tam dělá.

Pozitivní bylo složité jednání o vyrovnání pozemkových náležitostí kruháče Lidl mezi krajem, správou silnic, městem a společností Lidl. Přijalo se nakonec vyrovnání směnou. Supermarket plánuje stavební rozšiřování, jak pro prodejní činnost, tak pro technické zlepšení a pro zázemí zaměstnanců. Mělo by to začít ještě letos. A asi jste si všimli, jak tam je na parkovišti pořád docela plno. My bychom rádi dostali pozemky pro možný přechod pro chodce na druhou stranu, kde by byl i chodník k marketu. Aby se to celé nemuselo obcházet, když se jde od nádraží do prodejny.

Minule jsem psal o skládce. Nový kompaktor bude mít všechny parametry, jaké má mít. Hlavně hutnící silu do 37 tun a lopatu 4 m3, Schvalujeme projekt rozšíření skládky, Máme jednu obrovskou výhodu, To jsou lidé, kteří tam jsou. Za 13 let, co tato parta dělá pod Janem Králem, šéfem městských služeb, je naše skládka vedena ve výborné kvalitě. Jenom to složení odpadů, to mně fakt štve. Těch plastů! Je to na nás všech, co tam zahazujeme.
Nu a končící týden je adrenalinový. Myslím fotbalově, tenisově, jede se Tour de France. Vzpomínáte si na jedno, co přináší snad jen sport? Fanouškovské nadšení, soudržnost, jednotu a vysokou tepovou hodnotu štěstí pro všechny třeba při našem hokejovém Naganu? Tak teď se vciťuji i do pocitů lidí v Chorvatsku a Francii. Kdo bude králem fotbalu?
Držte palce. Ať se městu se daří.
A díky.
Hezký víkend.

Pavel DVOŘÁK (JIH 2012), starosta města Vimperk

 

 

 

Komentáře

komentářů