POLICIE ČR: Čelní střet dvou vozidel zastavil provoz na velmi frekventované silnici...

POLICIE ČR: Čelní střet dvou vozidel zastavil provoz na velmi frekventované silnici na Šumavu

V úterý 3. července kolem 15. hodiny. přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o dopravní nehodě na silnici II/145 mezi obcemi Netolice a Hracholusky.

Na místo byli nejprve vysláni netoličtí policisté, kteří zjistili, že v pravotočivé zatáčce ve směru od Netolic se střetla dvě vozidla a to dodávkové vozidlo tovární značky Renault Master a osobní vozidlo tovární značky Renault Scenic. V dodávkovém vozidle byl zraněn řidič a v osobní vozidle další čtyři osoby. Průjezd komunikací byl nemožný, neboť vozidla stála v konečném postavení napříč silnicí. Z toho důvodu byl hlavní silniční tah spojující České Budějovice a Prachaticemi, zcela uzavřen pro veškerý provoz. Všechny zraněné osoby byly převezeny Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje do zdravotnického zařízení.

Policisté odkláněli provoz osobní dopravy přes okolní obce.

Po příjezdu dopravních policistů Územního odboru Prachatice a vytěžením dalších osob zjistili, že řidič dodávkového vozidla Renault, jel ve směru od Netolic, kdy cca 500 metrů před obcí Hracholusky, u dosud nezjištěných příčin přejel ve výše zmíněném místě do protisměru, kde se čelně střetl s jedoucím osobním vozidlem.

Vyšetřování celého případu se kromě dopravních policistů, ujali i prachatičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality, kteří ve věci zahájili prověřování dle trestního řádu.

Průjezd komunikací byl uzavřen do 18:45 hod.

Text a foto: POLICIE ČR

This slideshow requires JavaScript.

Komentáře

komentářů