POČASÍ: Vývoj situace a předpověď od pátku 29. června do pátku 6....

POČASÍ: Vývoj situace a předpověď od pátku 29. června do pátku 6. července

 

Situace:
Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže nad jihovýchodní Evropou, postupně výběžek tlakové výše se středem nad Norským mořem. V sobotu ráno přejde přes naše území od severu studená fronta.
V dalších dnech k nám mezi tlakovou výší nad Skandinávií a tlakovou níží nad Běloruskem a Ukrajinou bude proudit zpočátku chladnější vzduch od severu. Od poloviny příštího týdne bude počasí nad střední Evropou ovlivňovat pole vyššího tlaku vzduchu.

Předpověď na pátek (00-24):
V noci zataženo až oblačno, v jižních Čechách a na severovýchodě a východě Moravy místy déšť, jinde srážky jen ojediněle. K ránu ojediněle mlhy. Přes den oblačno až polojasno, na jihu Čech a severovýchodě Moravy zpočátku zataženo a místy déšť. Odpoledne na jihu a východě ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Později odpoledne a večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v Polabí a na jižní Moravě kolem 27 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

Předpověď na sobotu (00-24):
Skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno a na horách na severovýchodě ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v západní polovině Čech místy až 25 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 4 až 8 m/s a místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Skoro jasno až polojasno. Na severu a východě území většinou oblačno a ojediněle přeháňka. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na severovýchodě kolem 16 °C. Slabý, přes den mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Skoro jasno až polojasno. Na severu a východě území převážně oblačno a ojediněle přeháňka. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na severovýchodě kolem 17 °C. Slabý, přes den přechodně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Jasno až polojasno, na severu a severovýchodě až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý během dne mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty zpočátku 12 až 8 °C, postupně 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 30 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

Ilustrační foto: Petra HOVORKOVÁ

 

 

 

Komentáře

komentářů