OBCHODNÍ INSPEKCE: Mimořádná kontrolní akce na jihu Čech v půjčovnách sportovního vybavení

OBCHODNÍ INSPEKCE: Mimořádná kontrolní akce na jihu Čech v půjčovnách sportovního vybavení

 

Česká obchodní inspekce (ČOI) Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na půjčovny kol, koloběžek a sportovního vybavení. Kontroly byly provedeny v turistických lokalitách na Lipensku a v Třeboni. Celkem bylo provedeno 11 kontrol a ve čtyřech případech bylo zjištěno porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na půjčovny kol, koloběžek a sportovního vybavení. Celkem uskutečnila 11 kontrol a ve čtyřech případech zjistila nedodržení zákona o ochraně spotřebitele.

Vždy se jednalo o porušení, kdy obchodník neinformoval spotřebitele o cenách nabízených služeb. V jednom případě nebyl navíc na žádost spotřebitele vydán doklad o poskytnuté službě se stanovenými náležitostmi. Inspektoři ve čtyřech případech také zkontrolovali cyklistické helmy, které by měly splňovat požadavky na osobní ochranné prostředky (nařízení vlády č. 21/2003 Sb) a další technické normy (ČSN EN 1078+A1). Porušení platné legislativy zjištěno v těchto případech nebylo.

Inspektoři ČOI uložili kontrolovaným osobám přímo na místě pokuty v celkové výši 4000 korun.

Text a foto: (tzčoi)

 

 

 

Komentáře

komentářů