NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Výluka na trati. Že by obrat k lepšímu?

NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Výluka na trati. Že by obrat k lepšímu?

První dny tohoto týdne přinesly naději, že dojde ke změně rozsahu i trvání výluky na železniční trati ze Strakonic do Volar.

Pondělní stanovisko Jihočeského kraje, který regionální dopravu objednává a dotuje, hovoří o apelu na správce železnice, aby překážku na trati v úseku mezi Vimperkem a Lipkou odstranil co nejrychleji.

Směrem k dopravci, společnosti GW Train Regio, adresoval kraj výzvu k urychlenému řešení problému. Současně požádal o předložení písemného vyjádření ještě tento týden.

Cestující veřejnost pak kraj ujišťuje, že jeho snahou je přijetí takového řešení, které omezí nepříjemnosti vzniklé v důsledku  mimořádné události.

V úterý dopravce zareagoval na sociální síti tímto oznámením pro veřejnost: „Vážení cestující, protože jsme zaznamenali negativní ohlasy na organizaci výluky na trati 198, bude provoz vlaků v úseku Strakonice – Vimperk částečně obnoven, a to od 2. července. Podrobnosti se včas dozvíte.“

Pokud správce železniční cesty i dopravce své sliby splní, je naděje, že výluka skončí dříve. Pro cestující veřejnost je určitě nejvítanější zprávou oznámení o návratu vlaků na koleje mezi Strakonicemi a Vimperkem, kde provozu nebrání žádná překážka.

Nový dopravce přivedl na šumavské lokálky nejen nové vozy, ale i v předešlé praxi Českých drah nezvyklé praktiky. Cestující veřejnost si tak musela nejprve zvyknout např. na zrušené staniční pokladny, nyní na neobvyklý způsob řešení mimořádné situace na trati. Uvidíme, co přijde příště. Věřme, že svoji roli bude nadále důsledně hrát Jihočeský kraj, že nepřipustí případné další pro cestující nepříjemné výstřelky dopravce.

Zdeněk JUNGVIRT

 

Informovali jsme:

AKTUÁLNĚ: Stanovisko Jihočeského kraje k výluce na trati Strakonice – Volary
NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Proč vlaky nejedou? A kdy pojedou?
GW TRAIN REGIO: Výluka na železniční trati ze Strakonic do Volar je prodloužena do 18. října

 

 

 

Komentáře

komentářů