TIP NA VÍKENDOVÝ VÝLET: Den Chráněné krajinné oblasti bude letos patřit také...

TIP NA VÍKENDOVÝ VÝLET: Den Chráněné krajinné oblasti bude letos patřit také šumavským pralesům na Zlaté stezce

 

Správa Národního parku Šumava a Jihočeská centrála cestovního ruchu zvou na Den Chráněné krajinné oblasti a šumavských pralesů na Zlaté stezce. Celodenní akce pro všechny návštěvníky Šumavy se uskuteční v sobotu 14. července v bezprostřední blízkosti Boubínského pralesa, na Idině Pile.

Po celý den vás čeká: Zlatá stezka za pokladem pro malé i velké – soutěže, hry, tvoření, kvízy, seznámení s projektem Zlatá stezka, prezentace turistických oblastí, komentované doprovody s Průvodci Divočinou na Boubín / Boubínské jezírko, rysovi na stopě, ukázka činnosti strážní služby NP Šumava a NP Bavorský les, prezentace Okresu Freyung-Grafenau / zámek Wolfstein, Museum Fotoatelier Seidel, mykologický koutek, křest kalendáře NP Šumava & NP Bavorský les, skákací hrad, malování na obličej, pohádka pro děti, prodejní stánky s místními certifikovanými výrobky, hudební program, občerstvení.

Jak se k nám dostanete: Vlakem: železniční sta-nice Zátoň-Boubín na trati Volary – Vimperk – Strakonice, www.idos.cz (Cyklo)Busem: z Českých Budějovic přes Volary do zastávky Zátoň, www.idos.cz Autem: přes Zátoň – parkoviště Idina Pila (omezená kapacita) / do Lenory – parkoviště Lenora Po celý den zajištěna bezplatná kyvadlová doprava Lenora – Zátoň – Idina Pila a zpět.

Více o programu na www.npsumava.cz nebo na facebooku np sumava

Text a foto: iŠUMAVA 

 

 

 

 

 

Komentáře

komentářů