VAŘÍME S DANULOU: Vepřový bůček pečený v sáčku a dušená mrkvička na...

VAŘÍME S DANULOU: Vepřový bůček pečený v sáčku a dušená mrkvička na kari

 

Maso: Libovější bůček nařežeme na cca 2,5-3cm silné plátky, rozklepeme, okořeníme dle chuti (já dala grilovací koření, drcený kmín, mletý černý pepř a trochu soli), pokapeme olejem a důkladně vše vetřeme do masa. Naskládáme do pečícího sáčku, uložíme do pekáčku, sáček několikrát propíchneme jehlou a pečeme něco málo přes 1 hodinku na 180 stupňů. Tento způsob přípravy má tu výhodu, že maso nemusíme podlévat, v sáčku si uchová veškerou šťávu.

Mrkev: Cca 1kg mrkve, 1 středně velká cibule (nadrobno), olej, 3 lžíce krystalu, 1 lžička soli, 1 lžička kari koření, 1 lžička kmínu, voda, hotová světlá jíška.
Mrkev očistíme a nakrájíme na půlkolečka. Na oleji dozlatova osmažíme cibulku, vsypeme mrkev a zarestujeme, přisypeme cukr, kari koření, kmín, mletý pepř a sůl, zalijeme vodou tak, aby byla mrkev ne zcela ponořená a za občasného promíchání dusíme pod pokličkou do poloměkka. Dle potřeby tekutinu zredukujeme. Prostě odklopíme pokličku, přidáme plotně na výkonu a neopomeneme míchat, a to do té doby než se nám zdá množství tekutiny přijatelné. Poté zahustíme hotovou jíškou a dochutíme.

Připravuje: Danula Vašíčková

 

 

Komentáře

komentářů