HISTORIE NA KOLECH: Automobiloví veteráni projedou O 106 Jihočeským krajem, v sobotu...

HISTORIE NA KOLECH: Automobiloví veteráni projedou O 106 Jihočeským krajem, v sobotu 21. dubna

 

V sobotu 21. dubna bude na Žižkově náměstí v Táboře odstartován mezi 9. a 9.30 hodinou 7. ročník soutěže automobilových veteránů O 106 Jihočeským krajem aneb 200 mil jihočeských.

Jedná se o orientačně vytrvalostní soutěž, při které musí posádky ujet přesně 200 mil, tedy 320 km po určené trase. Příjezd do cíle, který je opět na Žižkově náměstí v Táboře, je mezi 16.30 -17.15 hodinou odpoledne.

Soutěže se účastní přes 40 posádek s vozidly vyrobenými v letech 1950 -1987. Trasa závodu je vedena z Tábora přes Chýnov a Černovice do Soběslavi, kde čeká asi po hodině jízdy účastníky 1. průjezdní kontrola a test. Dále budou pokračovat do Jindřichova Hradce a přes Novou Bystřici poprvé na území Dolního Rakouska do Litschau, Gmündu a Weitry, odkud se přes Nové Hrady s průjezdní kontrolou, dostanou přes Kaplici do Českého Krumlova. Zatáčkami kolem Zlaté koruny a podhůřím Kleti pak zamíří do Netolic, po hrázi vodního díla Hněvkovice do Týna nad Vltavou a zpět do Tábora. Soutěžící musí samozřejmě ujet minimálně 320 km, projet dvěma kontrolními body vyplnit vědomostní test z dějin motorizmu a dva další úkoly. Poprvé se tato soutěž stává i tak trochu mezinárodní, neboť se do startovního pole přihlásil kolega z Rakouska a část trasy vede přes rakouské území.

Na startu v 9 hodin uvidí diváci automobily Škoda z 60. – 70 let, od Octavie po populární Škody 110R a 130 RS, ale i několik vozů značek Mercedes, MG, Renault, Matra Simca, Volkswagen, Alfa Romeo, Fiat, BMV, Tatra, Lada, Trabant a další. Cíl závodu je na Žižkově náměstí v Táboře a soutěžní stroje zde budou vystaveny cca od 16.30 do 18 hodin.

Záštitu nad soutěží přijal a posádky odstartuje starosta Tábora Jiří Fišer spolu s ředitelem Českého rozhlasu České Budějovice Zdeňkem Duspivou .

Text a obrazové přílohy: (ms)

 

 

 

Komentáře

komentářů