TÝDEN NA RADNICI (40): Malá víkendová inventura. Jejím autorem je tentokrát vimperský...

TÝDEN NA RADNICI (40): Malá víkendová inventura. Jejím autorem je tentokrát vimperský radní Zdeněk Kutil, který zastoupil nemocného starostu

Týden pomalu končí, a tak předkládám pravidelnou rekapitulaci toho, co se odehrálo na radnici.

Tento týden snad naposledy zastupuji pana starostu, který pomalu doléčuje své chřipkové onemocnění. V pondělí by se měl již zúčastnit jednání zastupitelstva města.

V radě města jsme opět přijali pár důležitých rozhodnutích. Přijali jsme usnesení uzavřít příkazní smlouvy na technické dozory a koordinátory bezpečnosti práce týkající se rekonstrukce ulice 1. máje, rekonstrukce ulice Mírová a také rekonstrukce ulice Nad Stadionem.

Asi jste si všimli, že rekonstrukce ulice Nad Stadionem již začala. Nyní probíhá okopávání objektů pro vložení izolací. Tato kompletní rekonstrukce této ulice je důležitá a při našem nástupu do vedení města jsme ji okamžitě označili za prioritní akci. Sešli jsme se s místními lidmi, domluvili jsme se, co potřebují. No a na konci prázdnin to bude opravené.

Ještě důležitější je ulice Mírová. Při pondělním jednání zastupitelstva by se mělo rozhodnout,  zda peníze v rozpočtu použijeme i na rekonstrukci této ulice. Pevně věřím, že ano.

Ve středu jsme měli pracovní poradu všech zastupitelů. Děláme je pravidelně, a to před každým zastupitelstvem. Na těchto poradách seznamujeme ostatní zastupitele s tím, na čem zrovna rada města pracuje, a co vedení města rozhoduje. Je škoda, že pravidelně je účast zastupitelů spíše poloviční. Tentokrát jsme především probírali zmíněnou ulici Mírovou a možnost zveřejnění developerského záměru v lokalitě Pod Hrabicemi. Všechny odbory, investiční, majetkový a stavební, nám z hlediska rozvoje města, ale i z hlediska finančního, doporučují do toho jít. V pondělním zastupitelstvu budeme rozhodovat o zveřejnění záměru a pokud se takto rozhodneme, budeme přijímat nabídky, které pečlivě zvážíme.

Vysoutěžili jsme zhotovitele na rekonstrukci jídelny ZŠ TGM. Jedná se o akci za bezmála 10 mil. Kč. Dostali jsme nabídku, na které něco ušetříme, a nyní zpracováváme dokumentaci.

Tento týden se udělalo hezky a už jsme hodně i v terénu. Začaly plánované demolice objektů v ulici Pasovská a ve Výškovicích, rekonstrukce ulice Nad Stadionem, připravujeme stavbu pro atletický ovál v areálu fotbalového stadionu. Odbor investic vytipovává poruchy na vozovkách a chodnících, které budeme taktéž řešit.

V radě města jsme se také zabývali rozvojem areálu Vodník. V rozpočtu je na to připraveno 1,5 mil. Kč. Přijali jsme usnesení, které rozhodne dohady o dalším rozvoji. Jedná se o to, že necháme posoudit vliv budoucího rozvoje tohoto areálu – lyžařské trasy, střelnice atd. na životní prostředí. Tento posudek měl být na začátku celého plánování. Na základě tohoto posudku budeme vědět, jak je možno dále postupovat. Podnět na zadání posudku vyšel z komise pro rozvoj areálu.

Bylo by toho podstatně více, ale rád nechám něco pro pana starostu, který by  již v příštím týdnu měl opět psát, co se za týden na radnici stalo.

Přeji všem krásný víkend a držte nám palce.

 

Zdeněk KUTIL (JIH 2012) radní města Vimperk

 

 

 

Komentáře

komentářů