ČESKÉ BUDĚJOVICE: Radní Jihočeského kraje Antonín Krák ocenil nejlepší webové stránky Zlatým...

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Radní Jihočeského kraje Antonín Krák ocenil nejlepší webové stránky Zlatým erbem

 

Nejlepší webové stránky měst a obcí Jihočeského kraje spolu s nejlepší webovou službou ocenil radní Jihočeského kraje Antonín Krák. Držitelem Zlatého erbu 2018 v kategorii měst se stal Tábor a v kategorii obcí Staré Město pod Landštejnem (okres Jindřichův Hradec). V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba pak jsou hned dva vítězové a to navigační systém parkování v Písku spolu s interaktivní mapou míst s kontejnery na tříděný odpad v Prachaticích.

„Elektronika a webové portály se staly nedílnou součástí komunikace obcí a měst s občany a jsem velice ráda, že jsou tyto portály čím dál lepší. Dokonce i malé obce jsou schopny udělat krásné a nápadité aplikace, což se ukázalo právě díky této soutěži,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská.

Účast Jihočeského kraje v krajském kole soutěže kvituje s povděkem i krajský radní Antonín Krák. „Jsem velice rád, že se Jihočeský kraj jubilejního 20 ročníku soutěže zúčastnil a webové stránky našich obcí a měst zaujaly komisi natolik, že do celostátního kola postupují hned čtyři účastníci. Věřím, že Tábor, který zvítězil v kategorii měst, Staré Město pod Landštejnem, které je nejlepší mezi obcemi nebo Písek a Prachatice, kteří vyhráli v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba, mají šanci na dobré umístění,“ doplnil radní Krák.

Vybrat vítěze nebyla podle předsedy poroty Petra Vobejdy z Krajského úřadu Jihočeského kraje lehká práce. „Je velice těžké porovnávat stránky malé obce, kde dělá stránky samotná starostka s městysem, který má pro tvorbu webu daleko lepší podmínky,“ vysvětlil Vobejda s tím, že se porota rozhodla vzít při hodnocení v úvahu hlavně to, jak se na webových stránkách orientuje běžný občan.

Ředitel soutěže Tomáš Holenda doplnil, že v Jihočeském kraji bylo podáno celkem 20 projektů ve čtyřech kategoriích včetně celostátně hodnoceného nejlepšího webu s turistickou prezentací. Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 430 projektů obcí a měst včetně elektronických služeb ze všech 14 krajů České republiky včetně Prahy. „Jsem velice rád, že se Jihočeský kraj opět do krajského kola soutěže zapojil. Letošní, jubilejní roční je výjimečný tím, že se účastní všech 14 krajů, což významně pomůže objektivitě celé soutěže,“ uzavřel Holenda.

Nejlepší webová stránka města: 

1. Tábor – http://www.taborcz.eu
2. Prachatice – http://www.prachatice.eu
3. Písek – http://www.mesto-pisek.cz

Nejlepší webová stránka obce:

1. Staré Město pod Landštejnem – http://staremestopl.cz
2. Hlavatce – http://www.hlavatce.cz
3. Čepřovice – http://www.ceprovice.w1.cz/

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:

1. Písek: Navigační systém parkování Písek – http://parkovani.pisek.eu/
1. Prachatice: Interaktivní mapa míst s kontejnery na tříděný odpad
https://mupt.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=31ae1e6993e74dc8b35457cad0ccda70

2. Dačice: Mobilní aplikace „V obraze“ – http://www.dacice.cz/media/v-obraze
3. Dačice: Napište nám – http://www.dacice.cz/kontakty/napiste-nam/

Do celostátního kola postupují Tábor, Staré Město Pod Landštejnem a Písek. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 9. dubna 2018 v Hradci Králové.

 

Text a foto: (tzjč)

 

 

 

Komentáře

komentářů