POVÍDKA: ,,A tys zase postřílel všechny dva kance co sem zdrhli z...

POVÍDKA: ,,A tys zase postřílel všechny dva kance co sem zdrhli z Německa, aby přežili do důchodu…“

 

V naší obci jsou dva spolky. Myslivecký, ten má schůzi v pondělí a rybářský, ten má schůzi v úterý. Všichni myslivci jsou zároveň i rybáři, a tak když popíjejí na schůzi do rána, tak už zůstanou, převlíknout se v šatně do rybářských šatů a schůzujou dál. Letošní schůze myslivců rozhodla, že bude lepší se spojit s rybáři a udělat Myslivecko-Rybářský ples. A jak poznamenal předseda myslivců a zároveň místopředseda rybářů.
,,Jak znám rybáře, tak dají do tomboly nějakou chcíplotinu od Vánoc. Ale náš spolek dá kance.“
,,Žádného v revíru nemáme.“ Odpověděl místopředseda myslivců a zároveň předseda rybářů v jedné osobě.
,,Ale za rybáře můžu říct, že dáme minimálně deset kaprů.“
,,Kde by jsi je vzal?“ Zeptal se předseda.
,,Sám jsi vypytlačil dva rybníky.“
,,A tys zase postřílel všechny dva kance co sem zdrhli z Německa, aby přežili do důchodu. A navíc jsi je sežral sám.“
,,Nelži, dostal jsi kilo klobás.“
To už předsedové obou spolků nevydrželi a pustili se do sebe…..ostatní také.
Letos tedy byly zase dva plesy. Myslivecký….s bohatou tombolou, neboť předsedovi vychcípala králíkárna… a tak měli ,,30 zajíců“……A Rybářský, protože předseda vypytlačil rybník v sousedním německém revíru.

 

Karel BRĎA

Koláž: (red) – Za krásnější Vimperk

Komentáře

komentářů