DOBRÁ ZPRÁVA: Na sídlišti Míru ve Vimperku vzniknou nová parkovací místa

DOBRÁ ZPRÁVA: Na sídlišti Míru ve Vimperku vzniknou nová parkovací místa

 

První březnový den se ve vimperském Městském kulturním středisku konalo setkání s veřejností, na kterém byl představen rozpracovaný projekt Regenerace sídliště Míru.

Architekt Jaromír Kročák nejprve představil veřejnosti původní studii a poté jednotlivé oblasti, ve kterých je nyní zpracovávaná projektová dokumentace pro předpokládané úpravy veřejných prostor. Je kladen důraz především na vznik nových parkovacích míst, pohodlných chodníků pro pěší a umístění nových přístřešků na odpad a kontejnery.

Projektová dokumentace bude dokončena ještě v letošním roce a na jejím základě bude možné vytvořit dostatečnou rezervu v rozpočtu pro rok příští tak, aby slíbená nová parkovací místa pro obyvatele sídliště mohla vzniknout. Představený projekt umožní vznik minimálně dalších 120 parkovacích míst.

Vedení radnice přítomným občanům zároveň představilo svůj záměr výměny výtahů ve všech panelových domech, které jsou ve vlastnictví města Vimperk. Dále informovalo, že v současné době je vybírán zhotovitel na rekonstrukci a rozšíření ulice Mírová. Vznikne zde nová autobusová zastávka, 70 nových parkovacích míst a budou taktéž řešena nová místa pro uložení popelnic a kontejnerů na odpady. Tato nová parkovací místa vzniknou ještě v letošním roce.

Předpokládané úpravy v sídlišti Míru jsou provázány i s plánovanou rekonstrukcí starého sídliště. Nutno připomenout, že by mělo v letošním roce vzniknout nové parkoviště u budovy TKB a nové parkoviště je naplánováno i v souvislosti s dostavbou areálu vodních sportů.

Zdeněk KUTIL (JIH 2012), radní města Vimperk

Foto: Stanislav HUBÁČEK a arch. Jaromír KROČÁK

This slideshow requires JavaScript.

Komentáře

komentářů