PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKENDOVÉ DNY: Mají se masopustní maškary připravit na sníh...

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKENDOVÉ DNY: Mají se masopustní maškary připravit na sníh a mráz?

 

Také další víkend bude relativně studený – počasí v Evropě střední bude nejprve ležet v nevýrazném tlakovém poli, v neděli sem postoupí okluzní fronta od západu, která přinese postupně přibývání oblačnosti a také sněžení. Tak se na to připravte.

Rozptylové podmínky by měly být během pátečního a sobotního dne ještě místy zhoršené, koncentrace prachových částic budou převyšovat své imisní limity. Pokud můžete, tak vyražte do hor, protože tam budou podmínky pro lyžování dobré. Hodně frontální oblačnosti je i nadále nad Velkou Británií a Skandinávií.

U nás v pátek – zpočátku dne polojasno až oblačno, v ranních a dopoledních hodinách sem tam mrznucí mlhy. Během dne se sem tam bude až zataženo a při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou ojediněle vyskytovat také srážky sněhové a to zejména v horských oblastech.

Velmi podobný scénář bude psát i sobota, změnu v charakteru počasí přinese neděle, kdy k nám postoupí okluzní fronta a přibývat bude oblačnosti se sněžením, v nížinách to mohou být teploty .

Jak to bude vypadat s teplotami? Ty budou relativně nízké – zejména po ránu – vidíte sami, teplota bude klesat jen k -10 °C. Ale ani odpolední maxima nás nezahřejí. V pátek se zastaví do 2 °C, v sobotu maxima na 3 °C a v neděli vystoupí teplota na 1 až 5 °C.

 

NEBE NAD HLAVOU

Ilustrační foto (Kubova Huť): Marek VALTER – Za krásnější Vimperk

 

 

 

 

 

Komentáře

komentářů