POLICIE ČR: Jihočeský kraj je v naší republice jedním z nejvíce bezpečných

POLICIE ČR: Jihočeský kraj je v naší republice jedním z nejvíce bezpečných

Vedení jihočeské policie na bilanční tiskové konferenci shrnulo rok 2017, a to nejen z pohledu výsledků kriminality.

Policejní ředitel plk. Luděk Procházka poděkoval policistům i zaměstnancům policie za odvedenou práci a zmínil, že Jihočeský kraj byl i v roce 2017 velmi bezpečným teritoriem. Dosaženými výsledky objasňování trestné činnosti se zařadil na druhé místo v republice. Letošní prioritou bude nábor nových policistů.

Nápad trestné činnosti měl i v roce 2017 klesající tendenci. Kriminalisté řešili například jen čtyři vraždy. Policisté vyšetřovali 9662 trestných činů. Objasnili 6451 případů. Úspěšnost je tak větší než 66 procent. Co se týče dopravní nehodovosti, tak v loňském roce vyšetřovali dopravní policisté 4301 nehod. Tragické nehody si vyžádaly 52 obětí. Je to však druhý nejnižší počet od roku 1997.

Také ekonomické ukazatele jsou příznivé; připravuje se výstavba nového policejního oddělení ve Vodňanech či nové pracoviště pro kynology.

Policejní ředitel se krátce zmínil i o průběhu vyšetřování třech lednových zločinů vraždy. Osoby podezřelé z dvojnásobné vraždy manželů u obce Záhoří byly zadrženy v Rumunsku. Jde o muže a ženu ze Slovenska. Kriminalisté ve spolupráci se státním zastupitelstvím usilují o jejich vydání do České republiky.

POLICIE ČR

 

 

Komentáře

komentářů