STRAKONICE: Měšťanský pivovar představil Vánoční světlý speciál a odkryl své záměry pro...

STRAKONICE: Měšťanský pivovar představil Vánoční světlý speciál a odkryl své záměry pro následující rok

 

Nedávné dopoledne ve strakonickém pivovaru Dudák nabídlo setkání se zástupci mediálních skupin, kterého se za představenstvo pivovaru zúčastnil předseda Rudolf Oberfalcer, místopředseda Josef Štrébl, sládek a člen představenstva Dušan Krankus a obchodní ředitel Martin Man.

Nejen, že byl přítomným novinářům představen Vánoční světlý speciál připravený na vánoční trh 2017, ale vedení pivovaru odkrylo své záměry pro následující rok.

Novinkou, kterou by strakonický pivovar chtěl obohatit trh a potěšit příznivce je pivo v plechovkách. Pivovar prozatím neuvažuje, vzhledem k výši pořizovacích nákladů, o zakoupení stáčecí linky na plechovky, ale chystá se využít spolupráce s kralupským pivovarem, kam by bylo pivo od Dudáka přepravováno a následně plněno do plechovek. „Prodej plechovkového piva v Čechách obecně roste. V letošním roce to bylo o 146 procent“, sdělil sládek Dušan Krankus.

To, že český konzument dává přednost plechovkám a lahvovému pivu je už celkem známá věc. Statistiky ročně zaznamenávají bilanční poměr mezi lahvovým a kegovým pivem v poměru, který je příznivější lahvím. Pro letošní rok činí poměr 61 % : 39 % ve prospěch lahví.

I proto se pivovar rozhodl zatraktivnit lahve tím, že zadní strana etikety bude obohacena příběhem z dobových novin inzerujících pivo v prvorepublikových letech. Každé tři měsíce budou etikety měněny.

„Jedná se o čtyři druhy etiket, ty využívají inzeráty na pivo z roku 1925, jejich texty a kresby jsou z dnešního pohledu možná humorné, ale zároveň i poučné. Každopádně jsme pravděpodobně první pivovar, který zákazníkům přináší malé počtení tím, že zadní etiketu využil pro připomínku dobových inzerátů“, dodal Dušan Krankus.

Legislativní údaje, které každá lahev piva musí bezpodmínečně obsahovat, našly místo na nových krčkových etiketách.

Neočekávané komplikace přineslo podloží pro základy nové firemní prodejny ve Strakonicích, které zapříčinilo, že stavba se protáhne až do února příštího roku. To však nemění nic na faktu, že pivo z Dudáka zakoupíte v podnikové prodejně uvnitř pivovaru a o to se budeme více těšit na konec zimy, který přinese novou atraktivní prodejnu.

Text a foto: Markéta BUČOKOVÁ, PR radnice Strakonice

 

Informovali jsme také:

STRAKONICE: Vánoční světlý speciál pivovaru Dudák

This slideshow requires JavaScript.

Komentáře

komentářů