NEDĚLNÍ GLOSÁŘ: Vážně i nevážně o událostech a lidech s nimi spojenými...

NEDĚLNÍ GLOSÁŘ: Vážně i nevážně o událostech a lidech s nimi spojenými v týdnu, jehož konec nastává

 

Z domovského politického rybníčku zaujaly tři zprávy. Tou první je, že Piráti si zahlasovali o tom, jestli odvolají svého místopředsedu Michálka. Ne že bychom my v socdem neměli svých vlastních problémů dost, ale je vidět, že i u „nových, krásných a čestných“ stran začíná boj o pozice. Michálek to jako již zkušený funkcionář podle všeho ustojí. Ale i tak je jasné – už se perou!

Druhou bylo zvolení Kalouskova „vajgla“ J. Pospíšila do čela TOP 09. Ukazuje se, že zaujetí pro předsedy, kterým ještě stranický vajgl hoří na nádraží, je správnou cestou a že se jako socani klidně můžeme inspirovat.

A do třetice: ve středu skončila vláda premiéra Sobotky, která jako třetí vláda v historii vydržela celé volební období. Oslavné komentáře jen prší. Nic proti tomu, taky si myslím, že pro naši zem to byla vláda úspěšná. Jen to musíme vysvětlit voličům. Anebo je radši rovnou vyměnit!

Něco ze světa vědy. Prý už na 3D tiskárnách vědci vyrábějí různé části těla – kyčelní klouby, kostní implantáty nebo náhrady částí páteře. Paráda! Za chvilku už bude porod zbytečnou kratochvílí – dítě si v klidu vytiskneme!

To v KLDR lid povinně jásá, když vědci dokázali úspěšně otestovat raketu Hwasong-15, schopnou doletět na území USA. Tady každá sranda končí, raketčík Kim je možná vzdělaný, ale určitě blázen, u kterého se neví, co čekat. Nadějí nám může být závěr filmu Interview, kde hrdinní Američané zlého Kima přemůžou.

Odborníci tvrdí, že obětí šikany nejsou děti, ale – učitelé! No konečně už to někdo řekl nahlas, v téhle zpovykané společnosti, kde kdejaký mamánkovský smrad se svými rodiči za zády udělá učiteli z práce peklo, to dlouho bylo tabu. Tak dlouho jsme se smáli vtipu o řediteli, kterému se ráno nechtělo do práce, protože mu dělaly lumpárny děti a neměli ho rádi učitelé, až jsme zjistili, že je to pravda.

Odkup vepřína v Letech může prý skončit blamáží, minoritní akcionář podal žalobu. Jasně: plány imperialistů zhatí, naši vepři boubelatí!

Na závěr jedno veselé výročí. V minulém týdnu to bylo na den přesně, kdy byl spáchán sarajevský atentát. K očistě ODS tehdy zaveleli Jan Ruml a Ivan Pilip. Jak to dopadlo, víme všichni. A proto platí, že kdo se směje naposled, ten se směje poslední…

 

Jiří ZIMOLA, bývalý hejtman Jihočeského kraje, nyní pracuje v oddělení vnějších vztahů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích

(3. prosince 2017)

 

 

Komentáře

komentářů