TÝDEN NA RADNICI (26): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (26): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Několik takových setkání

Nesnáším anonymitu vyjadřování, psaní.

Pro mne je zásadní kontakt, dívat se do očí těm, co něco dělají, co něco říkají, co nadávají nebo chválí. Prostě vizuální osobní kontakt. A je jedno, zda to je při důležitých jednáních, rozhodování nebo v emocích.
Tento týden jsem měl řadu takových osobních setkání.

Spolky, a nejen kulturní, byly ve středu pozvány na radnici. Takové to předvánoční posezení. Bylo jich tam kolem pětadvaceti. A když slyšíte od nich všechno, co dělají, jaký je záběr celé jejich činnosti která je baví, tak to je jedinečné. A klobouk dolů před nimi. Ať jsou to myslivci, tělesně postiženi, chovatelé, šermíři i divadelníci, hasiči i diabetici, ti, co píší samizdat nebo dělají charitu, dávají krev, mají rádi přírodu, historii, senioři. Město pro ně chce vytvářet podmínky, podporovat to vše. Díky moc.

Podepsal jsem úvěrové papíry. Jistě jste informování, že jsme se v zastupitelstvu shodli na financování velkých investičních akcí – hlavně zastřešení bazénu a udělání ulice 1. máje. Tak teď dokončit projekty, abychom mohli začít.

Setkání se seniory, to je pro mne srdeční záležitost. Prostě to jsou lidé, kteří mají zkušenost, nápad a hodně viditelné práce za sebou a proto nepotřebují „kecat a blábolit“. S nimi jsou to rovné a jasné rozhovory. Nic kavárenské sebestředností. Seznámil jsem je s představami dalšího pohledu na to, co město čeká, co musíme udělat. V jednotlivých oblastech města. Jenom škoda, že jsem měl tak málo času….

S architektem Kročákem jsme detailně probírali návrh studie co dělat na starém sídlišti. Zejména pro parkování. Moc se nám to líbilo. Jen si představte, že bychom tam zdvojnásobili počet parkovacích míst oproti dnešnímu stavu. Do dvou, tří let by to mohlo být, ale to záleží na dalších. A také jsme probrali parkování na sídlišti Míru, tam je hodně obtížné. Ale něco s tím je potřeba udělat.

Hodně zásadní bylo jednání s novými majiteli nemocnice. Shodli jsme se na plánech rekonstrukce staré části i s ohledem na formu možných grantů. Nemocnice má stabilizovaný kolektiv a pro nás je důležitý slib rozšiřování dalších ambulantních služeb.

Dostal jsem dopis od ředitele Rhode-Schwarz, prosí nás o pomoc. Klíčový podnik pro naše město by potřeboval byty, a ne zrovna málo. Kolem 15 – 20 a tak do půl roku. Uděláme všechno, abychom pomohli. Tady jde o hodně, zkusíme dát dohromady v zastupitelstvu jednotný návrh jak rychle pomoci.
Tak to bylo jenom několik postřehů z mnoha dalších setkání z „očí do očí“.

Tak všem přeji hezký advent, hodně energie a štěstí.
Držte nám palce.

Přeji vám klidně prožitý první adventní víkend.

Pavel DVOŘÁK

 

 

 

Komentáře

komentářů