TÝDEN NA RADNICI (25): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (25): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Týden na radnici byl hlavně schůzovní.
Rada města rozhodovala spíše v obecných věcech technického rázu a o bytech.
Blíží se nám Vánoce, tak jsme schválili mateřským školám vánoční prázdniny s termíny od 23. 12. do 2. 1. 2018.

Prodloužili jsme nájemní smlouvy k patnácti bytům. Jedná se o delší nebo krátký termín pronájmu. A těm osobám, které mají trvalé problémy s nedodržováním nájemní smlouvy, jsou nájmy rušeny.

Projekty na kanalizaci v Pravětíně a na rozšíření parkovacích míst v Čelakovského ulici mají své zhotovitele. Mohou zahájit jednání s kým potřebují. Projektové práce se obecně prodlužují, ale to nám zatím nevadí. Jedná se o práce, které nebudou realizovány v příštím roce. Horší je, když není zájem o projektové práce. Prostě vůbec nic neseženete. Nikdo se nám nepřihlásil na zhotovení projektu čističky odpadních vod v Lipce.

Místní akční skupina Šumavsko měla shromáždění v Kubově Huti. Prostřednictvím tohoto sdružení je možné dosáhnout na nějaké granty. Je tam zaměření na naší oblast, hlavně cestovní ruch. Na můj vkus je tam hodně „měkkých“ grantů (sociálno, komunitní plánování, atd.) a vadí mi nejasnost záměrů z centra řízení – od státu.

Z poradního výboru Úřadu práce v Prachaticích jsem si přivezl zajímavá čísla, srovnání. V současném čase je naše nezaměstnanost v okrese 2,1%, což je po Jindřichově Hradci a Písku třetí nejnižší v kraji. V pořadí ČR jsme na 12. místě. A máme asi 1600 volných pracovních míst. Nejvíce jsou firmami vyhledáváni řidiči TIR.

Na schůzi Jihočeské hospodářské komory v Prachaticích jsem představil hlavní plány města na příští rok. Jsou tam investičně čtyři nejdůležitější projekty: zahájit zakrytí bazénu, pustit se do rekonstrukce ulice 1. máje, udělat ulici Nad Stadionem a dát na opravy havarijních situací ve školách kolem 20 milionů korun. Jsou tam i další menší záměry na úrovni jednoho až pěti milionů korun. Jinak jsme se shodli na co nejúčinnějším spojení škol s našimi firmami. To znamená podchytit zájem žáků a jejich rodičů na úrovni 6. – 7. tříd základních škol. Tak, jak to ukázala firma VaVi, nebo záměr „robotické třídy“ v ZŠ Smetanova. Tady je hlavní signální spojení regionu Vimperska s Hospodářskou komorou. Hodně důležité.

V úterý přijel k nám legiovlak. Bude tady ještě v sobotu a neděli, přijďte se podívat na nádraží, je to perfektní pohled na hrdinství obyčejných chlapů na východní frontě, v naši legiích. A v sobotu se také představí nový dopravce na železniční trati ze Strakonic do Volar. Bude jezdit od půlky prosince.

Jinak jsme dohodli právní věci kolem lyžařského areálu na Vodníku a jeho postupného přechodu nájmu na město. Dobré jednání se Ski Šumava Vimperk.

Proběhlo první pracovní jednání ohledně rozpočtu města na rok 2018. Budou ještě podle připomínek nějaké korekce, další jednání předpokládáme první prosincový týden.

Tak vidíte, takový schůzovní pracovní týden plný zajímavostí. Do toho nekonečné množství dílčích věcí, podnětů a podpisů. Vlastně jsem rád, že se na nás lidé stále více obracejí i s osobními podněty. Asi nám důvěřují. Díky.

Hezký víkend a držte nám palce.

Pavel DVOŘÁK

 

 

 

Komentáře

komentářů