TIP NA RODINNÝ VÝLET: Vydejte se do Prahy a navštivte výstavu Sedmičky...

TIP NA RODINNÝ VÝLET: Vydejte se do Prahy a navštivte výstavu Sedmičky Josefa Lady

 

Praha má vždy své neopakovatelné kouzlo se spoustou lákadel. Letos mohou Pražané i návštěvníci našeho hlavního města navštívit například jedinečnou výstavu věnovanou životu a tvorbě českého malíře, jehož obrázky z vesnického prostředí si mnozí z nás nejčastěji připomínají právě v čase adventním a vánočním. 

Galerie Tančící dům společně s rodinou Josefa Lady připravila k 130. výročí narození a 60. výročí úmrtí tohoto významného českého umělce výstavu s názvem Sedmičky Josefa Lady. Výstava přináší obsáhlý vhled do malířovy tvorby i osobního života. Ve čtyřech patrech Tančícího domu je vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Expozice zobrazuje nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, dětskou tvorbu, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. Výstava Sedmičky Josefa Lady je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let.

V prvním patře a druhém podzemním podlaží Tančícího domu jsou k vidění Ladovy obrazy. První podzemní podlaží představuje tvorbu pro děti včetně dětské ilustrace, promítání pohádek a řady interaktivních exponátů. V přízemí galerie jsou vystaveny osobní věci Josefa Lady včetně jeho pracovny a rodokmenu. Expozice představuje i méně známou tvorbu Josefa Lady, především z oblasti karikatury a ilustrace.

 

Výstava Sedmičky Josefa Lady se koná v Galerii Tančící dům na Jiráskově nábřeží v Praze od 15. listopadu 2017 do 1. dubna 2018.

Otevírací doba galerie je denně od 9 do 20 hodin.

Vstupné:
Plné vstupné 190 Kč
Studenti do 26 let a důchodci 110 Kč
Děti od 3 do 15 let 60 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 390 Kč
Školní skupiny nad 20 osob 50 Kč za osobu
Držitelé ZTP průkazu a děti do 3 let zdarma

 

Text a foto: GALERIE TANČÍCÍ DŮM

 

 

 

 

 

Komentáře

komentářů