NA OKRAJ TÝDNE: Tečka za dírou. Zádlažba chodníku se nepovedla. Nepořádek ve...

NA OKRAJ TÝDNE: Tečka za dírou. Zádlažba chodníku se nepovedla. Nepořádek ve městě. Kamarádi ředitele

• Stručnou, ale podle mého soudu výstižnou, odpovědí starosty Pavla Dvořáka jsme uzavřeli na našich stránkách kauzu díra ve vimperské Kaplířově ulici. Věřme, že se opravdu nebude něco podobného vícekrát opakovat, že si všichni vinící vzali patřičné ponaučení. Jenom ještě dodávám, že se nějak nepovedla oprava zádlažby chodníku tamtéž. Žulové kostky nedrží v podloží a chodci o ně zakopávají.

Čtenář J.K. nám napsal: „Tady ve Vimperku zrušili Městské služby? Je až neuvěřitelné, jaký nepořádek je všude ve městě. Podél obrubníků na ulicích všude samé listí. Město asi čeká, až napadne sníh a bude uklizeno.Kontrolní otázka: Kdy jste naposledy viděli v ulicích města zametací vůz? Napište nebo pošlete fotku.

• Skončil festival regionální literatury hlásící se k odkazu knihtisku ve Vimperku. Co mne v této souvislosti zarazilo je skutečnost, že v porotě, která vybírala nejlepší knihy, byli knihkupec a knihovnice odjinud. Jako kdybychom ve městě neměli lidi kvalifikované v těchto profesích. Vím, že tu jsou, ale asi nepatří mezi ty správné kamarády ředitele festivalu.

Zdeněk JUNGVIRT

 

 

Komentáře

komentářů