METEOCENTRUM: Aktuální předpověď počasí: Od pátku do neděle čekejme déšť, na horách...

METEOCENTRUM: Aktuální předpověď počasí: Od pátku do neděle čekejme déšť, na horách pak opět nasněží

 

Blížící se víkend příliš hezké počasí pro většinu z nás nepřinese. Již od pátku bude pršet a v neděli dokonce citelně poklesnou teploty. Trochu více potěšující bude tato situace pro milovníky zimních sportů, neboť na horách opět nasněží. Jestli ale sníh vydrží, je zatím otázkou. Spíše to ale vypadá, že se v půlce listopadu znova oteplí a sníh bude tát.

V pátek ráno bude ještě převládat oblačno, ale velmi brzy se začne od severozápadu zatahovat a nejspíš již dopoledne se objeví první srážky. Ty nakonec zasáhnou valnou většinu území a mírně zeslábnou zase až na noc. Vzhledem k denním teplotám mezi 6 a 10 °C (na Moravě až 11 °C) budou srážky většinou dešťové; sněžení se očekává od poloh přibližně nad 1100 m.

Sobota bude rovněž ve znamení velké oblačnosti, méně jí může být pouze ráno (případně dopoledne) na severovýchodě republiky. Poté se opět celoplošně zatáhne a na celé území se rozšíří déšť. Teploty, a tedy i hranice sněžení, zůstanou obdobné jako v pátek.

Výraznější změnu teplot přinese až neděle, kdy denní maxima čekáme mezi 4 a 8 °C. Převládat by mělo oblačno s místními srážkami během přechodného zatáhnutí oblohy. Sníh už ale bude pochopitelně četnější a vyskytovat se bude už od středních poloh (kolem 600 m).

 

METEOCENTRUM

Ilustrační foto: Petra HOVORKOVÁ

 

 

Komentáře

komentářů