ČESKÉ BUDĚJOVICE: Rekonstrukce silnice mezi Češnovicemi a Němčicemi skončí už o...

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Rekonstrukce silnice mezi Češnovicemi a Němčicemi skončí už o tři týdny dříve

 

Oddechnout si budou moct řidiči, kteří míří z Českých Budějovic směrem na Vimperk, či Prachatice. A zpět. Patnáctého listopadu totiž skončí rekonstrukce silnice mezi obcemi Češnovice a Němčice. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že termín ukončení prací se podařilo zkrátit o tři týdny.

Zhotovitelem i investorem stavby, která začala letos na počátku června, je Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK). Oprava úseku o délce 5,9 kilometru si vyžádala náklady více než 87,5 milionu korun.
Jedná se o letošní finančně nejnáročnější stavbu SÚS JčK.

„Jedná se o letošní finančně nejnáročnější stavbu SÚS JčK, přičemž téměř 90 procent bylo spolufinancováno z fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu“, doplnil Švec.

Vlastní rekonstrukce podle Švece spočívala v odfrézování a lokální sanaci porušených vrstev vozovky.  „V úseku o délce zhruba 1,2 kilometru bylo nutné vrstvy vozovky vyměnit a zesílit a na zbylých 4,7 kilometru komunikace jsme provedli recyklaci spodních vrstev vozovky za studena,“ upřesnil krajský radní pro dopravu.

V celé délce stavby pak bylo mimo jiné obnoveno svislé a vodorovné dopravní značení a silnice dostala i nová svodidla. „Úprav se dočkaly i autobusové zastávky a křižovatky včetně 42 dvou sjezdů. Vše s cílem vyhovět předpisům a posílit bezpečnost silničního provozu,“ naznačil Švec.

Ředitel SÚS JčK Jan Štícha v souvislosti s tím připomněl, že práce na rekonstrukci komunikace v úseku Češnovice – Němčice doprovázely komplikace spojené s vedením objízdných tras. „Na jejich uvedení do bezvadného stavu budeme proto nyní klást velký důraz,“ uzavřel Štícha.

(tzjč)

Ilustrační foto: archiv (red) – Za krásnější Vimperk

 

 

Komentáře

komentářů