METEOCENTRUM: Sluníčka si v nejbližších dnech mnoho neužijeme, největší šanci budeme mít...

METEOCENTRUM: Sluníčka si v nejbližších dnech mnoho neužijeme, největší šanci budeme mít v pátek

 

Na slunečné počasí se v nadcházejících dnech rozhodně těšit nemůžeme. Úterní den sice vypadal na východě republiky docela pozitivně a na „lepší“ počasí navnadil, ale bohužel nás čekají jen další zatažené dny, občasně i se srážkami. Naše území totiž budou ovlivňovat tlakové níže a s nimi spojené fronty.

První fronta bude přes nás procházet ve středu a v noci na čtvrtek. Během středečního dne přinese déšť hlavně do jihozápadní poloviny republiky, večer a v noci na čtvrtek se její projevy v podobě přeháněk nebo občasného deště rozšíří i na severovýchod. Ve čtvrtek dopoledne ale její vliv čekáme už pouze ve Slezsku a nejbližším okolí.

Druhá fronta přes naše území přejde mezi pátkem a sobotou, přičemž výrazné srážky bude přinášet od pátečního večera (kdy dorazí na severozápad) do soboty a přeháňky se pak budou vyskytovat nejspíš ještě do pondělí.

Jediným dnem, kdy je tedy šance na slunečnější počasí, je pátek, a to především ve východní polovině republiky. Trochu ještě může slunce vykukovat ve čtvrtek dopoledne na severu a severovýchodě, ale zcela jasno nebude určitě.

Dodejme, že teploty čekáme až do soboty kolem 6 až 11 °C a poté se ochladí zhruba na 3 až 8 °C.

 

METEOCENTRUM

Ilustrační foto: Petra HOVORKOVÁ

 

 

Komentáře

komentářů