METEO AKTUALITY: Po zimním záchvěvu přinese přelom října a listopadu oteplení a...

METEO AKTUALITY: Po zimním záchvěvu přinese přelom října a listopadu oteplení a také méně srážek

Kvilda
Zpočátku týdne bude počasí vykazovat přechodně i v nížinách zimní prvky a bude větrněji. Postupně se ale uklidní a čekají nás i teploty mírně nad 10°C v maximech.

PŘEDPOVĚĎ PRO TÝDEN OD 30. ŘÍJNA DO 5. LISOPADU

Počátek týdne bude ještě větrnější a vlhčí, současně také studený. Rozhodně už ale nelze čekat tak silný vítr jako o víkendu. Naopak lze čekat sněžení od středních poloh, zejména od 600m i s tvorbou sněhové pokrývky. I v nížinách bude v ranních hodinách v prvních dnech týdne slabě mrznout. V dalších dnech se teploty zvýší. Současně bude méně srážek, místy se budou tvořit ranní mlhy a nízká oblačnost. Ty mohou setrvávat i po celé dny.

Nejnižší teploty budou klesat do poloviny týdne na +4 až -2°C, ojediněle níže. Od čtvrtka pak na 11 až 5°C. Nejvyšší denní čekáme mezi 4 až 11°C, po polovině týdne mezi 6 až 14°C.

SHRNUTÍ

Na počátku týdne se bude naše území nacházet v čerstvém a studeném severozápadním proudění. Od jihozápadu se na naše území rozšíří výběžek tlakové výše, která se bude během první poloviny týdne přesouvat přes jižní a střední Evropu k východu. V polovině týdne začne na naše území pronikat teplejší vzduch. Anticyklonální počasí je možno čekat do konce týdne.

PROČ TAK BUDE?

Teploty by měly v příštím týdne odpovídat normálu. Zpočátku budou slabě podprůměrné, ale ke konci týdne i lehce nadprůměrné. I srážek lze čekat dostatečné množství odpovídající konci října a počátku listopadu.
Průměrné teploty budou v intervalu 4 až 9°C, naprší 10 až 45 mm srážek.

 

METEO AKTUALITY

Ilustrační foto: Václav ŠTĚTINA

 

Komentáře

komentářů