TÝDEN NA RADNICI (19): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (19): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Jsou týdny pozitivní, ale taky negace..
Nejdříve k pondělnímu zastupitelstvu.
Prodali jsme za 2,7 mil. korun bývalou ubytovnu vojáků. Nový majitel tam počítá asi se stovkou bytů. Nabídl městu možnost vyjádřit se k nájemním smlouvám, se kterými tam počítá. Pro nás to znamená udělat urychleně kanalizaci. Už jsem o tom psal.

Vlastníci Vodníku manželé Paštikovi požádali o prodej pozemku na parkoviště. Prodej neprošel, těsně jim byla schválena možnost provedení stavby na našem pozemku s garancí třiceti let. Plně je to v jejich finanční režii. Než zahájí stavbu, musí mít schválený projekt se všemi náležitostmi. A bude to parkoviště veřejné.
Dvě pěkné parcely na stavbu privátního domu na Homolce půjdou do dražby. Čekáme, že to přinese zajímavou bitvu s dobrými penězi. Určitě vyššími než v Hrabicích (asi 600 Kč za m2 bez DPH). Uvidíme do konce roku co a jak.

Pak jsme schválili výměny a koupě některých pozemků, abychom je měli zcelené pro opravy Čelakovského ulice a za charitou v Pravětíně. Obě komunikace jsou katastrofálním stavu, chceme se do toho pustit.

S místostarostou Lukášem Sýsem jsme na krajském Ředitelství silnic a dálnic jednali kvůli pohybu svahu v Pasovské ulici. Ten pokles je průšvih, nadobro bude opraven na jaře příštího roku. Před námi je zima, kamiony, pendleři, mám z toho strach, uvidíme … A taky jsme tam jednali o Fišerce, tam to bude ještě zajímavé… Jenom dohodnout projekt napojení kruháče na ulici 1.máje (z 10 metrů šíře na 6,5 metru) mezi architekty a druhou partou projektu, tak to byl adrenalin…

Jednali jsme s první skupinou majitelů pozemků o možnosti vybudovat rybník u cesty do Hrabic. Je to šance pro zmírnění povodňových hrozeb, ale také pro případné zasněžování Vodníku, atd. Snad vyjde i využití rekreační.

Radnici navštívila parta studentů z Asie, kteří byli na stáži ve vimperském gymnáziu. Všichni bezva mladí lidé, bez rozdílu, že někdo je muslim, křesťan, budhista. Všichni mají rádi mobily, srandu a hodně se smějí, umějí perfektně anglicky a dobře se baví životem. Prý z Gruzie přijede Beka k nám na otevření bazénu…
Dojednali jsme sérii projektování na rozšiřování parkování na starém sídlišti i na Sojčáku. Jsou to drobné plochy třeba pro pět až osm aut, ale něco pro to chceme udělat. Ale projekty musíme mít.

Také jsem se byl podívat na několik našich staveb. Škola v parku a hřiště na Lipce bezva, naštval jsem se nad poničením dětského hřiště v parku. Kdo to dělá, prý nějací výrostci, potřebovali by pořádný nářez, aby pochopili, jak se chovat. Umí to ve městě někdo?

A v sobotu přijede do Vimperka a na Šumavu čínská velvyslankyně, tak jsme s ředitelem správy národního parku jednali co a jak.

Tak zajímavý to byl týden, jenom skutečně ve zkratce.
Držte nám palce.
Hezký víkend a dobrou mysl.

Pavel DVOŘÁK

 

 

Komentáře

komentářů