NEDĚLNÍ GLOSÁŘ: Vážně i nevážně o událostech a lidech s nimi spojenými...

NEDĚLNÍ GLOSÁŘ: Vážně i nevážně o událostech a lidech s nimi spojenými v týdnu, jehož konec nastává

 

Zprávou týdne je, aspoň podle médií, ta, že boural řidič Kajínek, nedaje přednost jinému účastníku silničního provozu. Normálně by to skončilo v policejní svodce a neštěkl by po tom ani Bělobrádkův chcípající pes, ale protože viníkem byl prezidentem omilostněný trestanec, všichni si mohli u televize zhnuseně odplivávat, na jakéže fáro se dá vydělat v kriminále.

Jinak už se, taky podle některých médií, nestalo skoro nic. Snad jen drobnost: ministr životního prostředí povolil vytýčení dobývacího prostoru pro těžbu lithia v Krušných horách, jiný ministr, obchodu a průmyslu, podepsal memorandum o spolupráci s filantropickou společností odněkud z Austrálie, která z toho vlastně nebude mít vůbec nic a dělá to všechno jen kvůli nám. Před volbami se kvůli tomu kluci z konkurenčních stran chytnou trochu pod krkem, aby si po volbách padli kolem něj. Na lithium, milí ovčané, zapomeňte, trochu vám zvedneme platy, trochu snížíme daně a k tomu hroudu másla z našich hlav! Sorry jako!

Dva namachrovaní policajti ohrožovali v Plzni zbraní řidiče, kterému se nelíbila jejich agresivní jízda. Dobře to ale dopadlo, tentokrát ho nezastřelili. To za velkou louží v Las Vegas řádil jiný blb, kterému asi vadila hlasitá hudba, když se mazlil se svým kalašnikovem. Jestli to byl taky policajt, média nezveřejnila, ale podivín zralý na Chocholouška to byl stejně, jako ti klucí z Plzně.

Soud rozhodl o tom, že privatizovaný majetek se má vrátit církvi. Týká se to třeboňského rybářství a asi 50 hektarů funkčních rybníků. Máte, co jste chtěli, říkám já. Podej ďáblu prst, rozuměj restituční zákon, peklem se ti odmění!

Novým velvyslancem USA v ČR bude Stephen King. Autor mnoha hororů, nadpřirozena, beletrie sci-fi a fantasy. Legendární jsou zejména Vykoupení z věznice Shawshank, To, Carrie nebo Misery. Tak ten to není. Není král jako král.

Rozjela se účtenková loterie. Losovat se bude na Čapím hnízdě a vyhrává každý, kdo EET říká rozhodné ANO.

I za jeden manat, což je v přepočtu třináct korun, prodávali Ázerbájdžánci vstupenky na domácí kvalifikační derniéru své reprezentace s českým týmem. Dobře věděli, proč. Víc by jim stejně nikdo nedal. Sportovní podívaná jen pro masochisty.

Českobudějovický rodák a historik Tomáš Sterneck napsal barvitý román o zajímavostech z dějin krajského města. Jmenuje se Smrt budějovického hejtmana. Napsal to prý cestou v krásně žlutém autobuse z Budějc do Prahy. Nebýt to z roku 1618, věřil bych, že jsou to moderní dějiny a inspiraci našel autor ve žlučovitých výlevech majitele dopravní společnosti.

Jiří ZIMOLA, bývalý hejtman Jihočeského kraje, nyní pracuje v oddělení vnějších vztahů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích

(8. října 2017)

 

 

Komentáře

komentářů