TÝDEN NA RADNICI (18): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (18): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Tak na přeskáčku. Prostě sem tam…
V pátek jsme dohodli, že malý autobusu (místní linka) zastaví na Homolce. Zdejším obyvatelům se tak pomůže, stejně jako předtím lidem na sídlišti. Budou to dva spoje dopoledne a jeden odpoledne. A kdy to začne? Musí se udělat povolovačky, namalovat zastávku na silnici a může to jet. A dáme to na listopadové zastupitelstvo, snad na to schválí peníze. Takže odhad – listopad.

V kině byla burza škol, kolem pětadvaceti z celého kraje plus pět soukromých firem. Bylo to bezva organizováno hospodářskou komorou, ale… Nevysávají konkurenční stejné či podobné obory od nás žáky pryč ? Je to špatná úvaha? Asi jsem hodně citový patriot. Ach jó.

Jednali jsme o přání lidí, kteří chodí do Lídlu z Homolky a od vlakového nádraží přes kruháč. Jde o to, udělat místo pro přecházení před kruhovou křižovatkou. Projektant i dopravní policie s tím souhlasili, ministerstvo také (máme tam pětiletou udržitelnost grantu na kruháč). Pak jsem jednal na kraji, tam také pozitivum. Jenom si říkám: Sníží se tam chodník a středový pruh o pár centimetrů, udělá se asi pět metrů chodníku na druhé straně. Práce na pár dnů. A my lítáme kolem týdny, papíry se na to dělají měsíce. Ten stát – to je tedy úřad, už se ani nedivím, jak to všechno tak dlouho trvá…

Už se jezdí po opravené Hřbitovní ulici. Schválili jsme výměnu světel ve třídách ZŠ Smetanova, ročně se ušetří něco přes 100 tisíc korun. Dostal jsem předběžnou informaci o sezoně na koupališti, bylo tam kolem 6000 návštěvníků. To příště. Na škole v parku se tvrdě maká, jen aby nelilo. Díky.

Dlouhé hodiny se jednalo na radnici o propojení kruháče a ulice 1. máje. A také o tom, kde budou přechody. Jsem jenom zvědav, co budou říkat řidiči na zúžení vozovky z deseti metrů na Fišerce na šest a půl metru na „májovce“…. Je to hodně úzké….

Rád jsem zašel na setkání se seniory. Fajn jsem si popovídal, skoro všechny znám, vždyť jsem tady od roku 1972.

Na radě města zase 19 rozhodnutí, hodně milionů bude stát kybernetická bezpečnost radnice. To musíme zaplatit, a pak za několik měsíců dostaneme zpět až 90 procent. Věříme, že snad.

Se zájmem jsem navštívil výstavu drobného zvířectva, ještě před jejím začátkem. Bylo tam už přede mnou 17 tříd našich základních škol. Když jsem viděl tu radost a štěbetání prvňáčků, bylo mi fakt dobře.

A těším se na hokej, v neděli Vimperk – Strakonice. Znám detailně tu atmosféru derby, rivality.

Tak hezký víkend a dobrou mysl.

Pavel DVOŘÁK

 

 

Komentáře

komentářů