TÝDEN NA RADNICI (13): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (13): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Zajímavý týden s hledáním cest a nápadů jak dál. Tak jenom pár vybraných věcí.

Při Slavnostech dřeva ve Volarech jsem si popovídal s ministrem kultury Danielem Hermanem. Znám ho z televize, v názorech se s ním hodně liším. Ale mluvili jsme dost podrobně o zámku u nás. Co s tím dál. Také o tajemství různých geomagnetických a duchovních zón co jsou tam. Jsem rád, že jsem těch patnáct minut s ním strávil otevřeně v normálním lidském rozhovoru bez frází a zbytečností.

Na poradě jsme zadali úkol šéfům odborů dát dohromady materiál pro vstupní jednání nad projektem rybníka na Křesánovském potoce pod cestou do Hrabic. Je to starší nápad a vše jsme si upřesnili nad mapami a náčrty s pány Fialou a Podlešákem z rybářské organizace. Je tam hodně důvodů proč do toho jít. Třeba povodně, zadržování vody v terénu, ale i z hlediska možností zasněžování Vodníka. A budou na to zajímavé granty. Začneme jednat s vlastníky pozemků, co oni na to. Na radnici všeobecný souhlas.

Na úřadu práce jsem se podrobně seznámil se situací v oblasti nezaměstnanosti, věkové skladby sociálního a pracovního zajištění. V městě je kolem 2,5% nezaměstnaných, pohybují se zde i zahraniční pracovní agentury, hrubý odhad jenom z Vimperka je, že kolem plus mínus sta lidí pendluje do Německa. Když si vezmete, že řidič za stejnou práci „na pravidelných linkách“ bere dvakrát až třikrát tolik, tak potom přichází další otázky….

Podepsal jsem rozhodnutí rady vybudovat přechod pro chodce u Tesca. Ušetřili jsme nějaké peníze na jiných zakázkách a odkládat to dál nelze. Jsou tam vysoká rizika, kritika lidí je pochopitelná a dlouhodobá. Bude to snad letos hotovo.

Byl vypsán grant na podporu sportovní činnosti mládeže v hodnotě 200 tisíc korun. Vše ostatní zařizuje sportovní komise.

Jednali jsme s projektantem ing. Janouškem o zamýšlené zastávce autobusu v zatáčce u ulice K Rokli. Je tam datový kabel a jeho překládka by stála kolem čtvrt milionu korun. Celkem by to pak přišlo na více jak půl milionu korun. Není to příliš?

Osvětlení zámku. Víte, mne to prostě vadí, že večer a v noci je tam místo dominanty našeho města vidět neurčitý flek něčeho… Uskutečnili jsme zásadní jednání na zámku s kastelánem. Osvětlení nemá historii, řešilo se to kdysi se Správou  Národního parku Šumava „na hubu“. Tým kolem tajemníka městského úřadu Zdeňka Ženíška dá dohromady co a jak udělat. Byla tam i firma, která se osvětlením zámků a hradů zabývá. Snad se to povede.

Nu a zase stovky podpisů, rozhodnutí a usnesení rady. A nejvíc podpisů zase pro bytové smlouvy a nájmy.

Ale opět zajímavý týden.

Hezký víkend a dobrou mysl všem.

Pavel DVOŘÁK

 

 

Komentáře

komentářů