TÝDEN NA RADNICI (12): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (12): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Tento týden byl hlavně papírování, fůra podpisů smluv, desítky dekretů na byty, textů a materiálů co chodí v desítkách a stovkách na radnici.

Jenom tak namátkově.

Vyzvání firmě na odstranění lešení ze školy v parku, aby mohla nastoupit firma druhá. S naším právníkem jsme probrali další možné škody co nám tato firma „zavařila“. Budeme je vymáhat, žádná záhadná „dohoda o narovnání“ nebude.

Vyřizování informací a opatření k urychlení kruháče Fišerka.

Probírání dalšího postupu v přípravě zakopání podzemních kontejnerů, na což jsme získali z grant ministerstva životního prostředí. Bude to u městské policie a u gymnázia. Jenže původně akce pro nás za 800 tisíc korun se vyšplhá z důvodů oprav kanálů, vody i v povrchu na souvisejících pozemcích a cestách asi o další dva miliony korun. Co s tím?

Podepsání smlouvy na projektové práce – ulice 1. máje.

Příprava materiálů do rady města a zastupitelstva. Ono se zdá vše normál, ale jsme pod zákony, právním jištěním a odpovědností. Jak osobní, tak kolektivní.

Projeli jsme zkontrolovat běžící stavby, na Lipce (výstavba hřiště) to jde dobře. V tělocvičně ZŠ TGM se to snad také stihne, je tam velké nasazení řemeslníků, uvidíme. I když…..

Velkou pozornost jsme věnovali základní filosofii prostoru nad Vodníkem, zásadnímu řešení pro mnoho otázek kolem vody. Byli jsme se tam podívat, jsou podklady. Až to bude v pondělí probráno na radě města, řekneme co dál. Hodně zajímavý, ale také náročný projekt by se měl opírat o granty ministerstva zemědělství.

Ve čtvrtek jsem byl na bowlingovém turnaji svazu tělesně postižených, turnaj tří měst – Vimperk, Prachatice a Volary je tradiční. Díky všem za organizaci, bylo to fajn.

A nějaká svatba, návštěvy u 80 + jsou teď hodně časté a stále hodně milé.

A dnes v sobotu jsem pozván na Slavnosti dřeva do Volar, tak tam za město vyrážím.

Tak hezký víkend, ochladilo se a to mi vyhovuje.

Pavel DVOŘÁK

 

 

Komentáře

komentářů