NA OKRAJ TÝDNE: Radnice by neměla dotovat akce, na které si podnikatelé...

NA OKRAJ TÝDNE: Radnice by neměla dotovat akce, na které si podnikatelé mohou vydělat peníze svojí prací

Některé soukromé firmy ve Vimperku pořádají občas veřejné společenské akce sponzorované také penězi z městského rozpočtu. Mohou si tak dovolit nevybírat vstupné, případně oznámit, že vstupné je dobrovolné. Není sporu o tom, že tato osvětová činnost podnikatelů má napomoci rovněž k propagaci jejich firmy a k navýšení vlastních tržeb. Proto se mi na mysl dere otázka, zda jsou veřejné peníze v takovýchto případech utráceny účelně. Myslím, že by férovější bylo, kdyby radnice dotovala pouze zcela čisté nekomerční aktivity pro co nejširší okruh obyvatel a přestala podporovat akce, na jejichž pořádání si mohou podnikatelé vydělat peníze svojí prací.

Na webových stránkách vimperské radnice jsou lidé zváni na nábřeží Volyňky při okraji městského parku, aby se pokochali krásou květinové louky, která přece jen nakonec v druhé půli léta vykvetla a splnila tak záměr zakladatelů. Možná by nebylo od věci, kdyby radnice umístila k louce informační tabuli s vyobrazením a popisem jednotlivých kvetoucích rostlin. To aby okukování květeny bylo pro lidi také poučné.

Tatáž firma, která nebyla schopna pokračovat v započaté opravě základní školy ve vimperském parku, má na svědomí rovněž zpackaný pokus o zateplení bytovky na rohu vimperských ulic Boubínské a Nerudovy., kde nyní musí strhávat špatně nalepené polystyrénové desky. Stopy po její nekvalitní práci jsou patrné i daleko od bytovky. Různě veliké kusy šedého polystyrénu poletují ve větru až dolů k autobusovému nádraží. Radnice by měla firmu důrazně vyzvat k okamžitému úklidu tohoto odpadu a upozornit ji, že si nepřejeme, aby nám ve městě dělala bordel. 

Zdeněk JUNGVIRT

 

 

Komentáře

komentářů