TIP NA RODINNÝ VÝLET: Stezkou lesních skřítků se můžete ve Vimperku projít...

TIP NA RODINNÝ VÝLET: Stezkou lesních skřítků se můžete ve Vimperku projít kolem historické vodárny

Koláž: (red) – Za krásnější Vimperk

V dosahu centra města a bezprostředním okolí historické vodárny Solar byl zahájen provoz okružní stezky lesních skřítků pro rodiny s dětmi.

Stezka je z části vyznačena na současném vycházkovém okruhu kolem Vimperka a její délka se pohybuje kolem 1,5 kilometru. Z části vede po žluté turistické značce, kterou přibližně v polovině opouští a vrací se zpět k Solaru. Nebojte, neztratíte se, stezka je současně značena speciálním skřítčími šipkami.

Ve spolupráci se Správou Národního parku Šumava a Městskými lesy Vimperk bylo na okruhu umístěno šest informačních tabulí s razítky a jedna tabule úvodní. Na pohlednicovou kartu, kterou děti obdrží od referentů vimperského Turistického informačního střediska (TIS), si mohou razítka otisknout a při zpáteční cestě si vyzvednout v TIS drobnou odměnu.

Po celé trase stezky jsou umístěny doprovodné úkoly, je zde vytvořeno několik skřítčích domečků z přírodních materiálů. Pozornému oku neuniknou ani pařezoví skřítci a obří zajíci. Zatím poslední skřítek Bukáček skrývá i jednoduchou výtvarnou dílnu, díky jejímuž obsahu si mohou malí návštěvníci dozdobit šišky, kůru a kamínky do podoby dalších lesních skřítků.

Svůj výrobek mohou vyfotografovat a jeho fotografii zaslat na kontakty vimperského TIS. V příštím roce bude na základě hlasování vybrán nejpovedenější skřítek, podle kterého paní Alena Fraitová vytvoří grafiku, která bude na naší stezce také umístěna. Moc bychom si přáli, aby na stezce vznikaly další lesní skřítčí domečky a současně co nejdéle vydržely ty, které děti zatím vytvořily. 

Jsme přesvědčeni, že předáváme dětem produkt, který zabaví během odpolední vycházky, potěší a třeba i poučí. Nabízíme rodinám s dětmi strávení dalšího pěkného odpoledne v okolí Vimperku, krásné výhledy na vimperský zámek nebo mávání projíždějícímu vlaku. Veškeré informace o stezce i pohlednicové karty jsou k dispozici ve vimperském TIS na náměstí.

 

Renata LEŠKOVÁ, Odbor školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Vimperk

 

Foto: Renata LEŠKOVÁ

 

 

Komentáře

komentářů