OD NAŠICH ČTENÁŘŮ: Nejprve se zpoza stromu vynořily parohy a pak přišel...

OD NAŠICH ČTENÁŘŮ: Nejprve se zpoza stromu vynořily parohy a pak přišel ke stádu mohutný jelen…

 

Dnes jsme se vydali do Návštěvnického centra s jelením výběhem poblíž Kvildy. Nejprve jsme žádné jeleny neviděli, ale po dvaceti minutách trpělivého čekání a po odchodu hlučných turistů, se vynořilo na krásný palouk několik srnek. Byli jsme štěstím bez sebe.

Uprostřed poskakoval mladý kolouch a bylo to opravdu kouzelné. Najednou ale přišlo překvapení dne. Nejprve se zpoza stromu vynořily parohy a pak nastoupil ke stádu mohutný jelen. Nevěřili jsme svým očím. Byl nádherný. Prošel, zapózoval a přemístil se na druhou stranu lesa, kde se zastavil. Skupinka lidí, která se na jeleny přišla podívat se rozhodla, včetně nás, že k jelenovi s mohutnými parohy se dojdou podívat. Přistupovali jsme stále blíž a blíž a byli od něj maximálně pět metrů. Najednou se vydal k nám. Všichni jsme strnuli. Naštěstí se všichni chovali tak, jak měli, potichu a bez pohybu. Jelen nakráčel mezi nás, chvíli si nás prohlížel a obešel pár lidí. Jeden z turistů si ho začal hladit, ostatní se samozřejmě přidali a jelenovi se to začalo líbit. Nejspíš potřeboval podrbat.

Nic takového jsme nečekali. Potkat jelena. Pak k němu přijít, vyfotit si ho, pohladit a rozloučit se. Nečekali jsme, že budeme mít takovéhle štěstí. Zážitek na celý život. Doporučuji všem. Stačí trpělivost.

Text a foto: Adéla BILLOVÁ

Další informace:

http://www.npsumava.cz/cz/5801/sekce/navstevnicke-centrum-kvilda/

This slideshow requires JavaScript.

Komentáře

komentářů